دیجیتال مارکتینگ چیست؟

با توجه به اینکه امروزه اینترنت یکی از بزرگ ترین و گسترده ترین راه های ارتباط جمعی است و تعداد افرادی که هر روز آنلاین می شوند و به جمع خانواده بزرگ اینترنت می پیوندند همچنان در حال افزایش است.نحوه زندگی و خرید مردم واقعاً همراه با آن تغییر کرده است . بازاریابی همیشه برای برقراری ارتباط با مخاطبان در مکان و زمان مناسب بوده است. این موضوع اهمیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ را برای کسب و کار ها بیش از پیش کرده است. در این پست به پاسخ پرسش ” دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ” پرداخته ایم. پس در ادامه با ما باشید.

 • دیجیتال ارکتینگ چیست؟
 • چرا دیحیتال مارکتینگ مهم است؟
 • نقش دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • انواع دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل تمام کارهایی است که در بستر دیجیتال برای تبلیغ کسب و کار انجام می شود.

کسب وکارها از کانال های دیجیتالی مانند:

 • آنالیز و تحلیل داده
 • مدیریت شبکههای اجتماعی و تحلیل آن
 • انتشار آگهی
 • کوتاهکنندهی لینک
 • چت آنلاین
 • رسانههای اجتماعی
 • موتورهای جستجو
 • ایمیل وسایر وبسایتها

برای ارتباط با مشتریان بالفعل و بالقوه استفاده میکنند.

یک بازاریاب باتجربه ممکن است بگوید بازاریابی درونگرا و بازاریابی دیجیتال تقریباً یک چیز هستند، اما تفاوت های جزئی وجود دارد.

دیجیتال مارکتینگ این امکان را فراهم میکند تا به مخاطبان بیشتری دست یابید .

علاوه بر این، اغلب مقرون به صرفه تر از تبلیغات سنتی است و به شما امکان می دهد موفقیت را به صورت روزانه اندازه گیری کنید و آن طور که مناسب می دانید حرکت کنید.

برای پاسخ پرسش بازاریابی دیجیتال چیست می توانیم ابتدا روش بازاریابی دیجیتال را با بازاریابی سنتی مقایسه کنیم.

مزیت عمده برای بازاریابی دیجیتال

می توانید تنها مشتریان بالقوه ای را هدف قرار دهید که احتمال خرید محصول یا خدمات شما وجود دارد.

اگر تبلیغاتی را در رسانه های اجتماعی قرار دهید، تعداد مخاطبین محدودی آن را مشاهده میکنند.

می توانید جمعیت شناختی خاصی را اندازه گیری کنید ، از جمله خوانندگان معمولی مجله یا جمعیت یک محله خاص ،اما هنوز هم تا حد زیادی در تاریکی هستید.

بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را میدهد که مخاطبان بسیار خاص را شناسایی و هدف قرار دهید و پیام های بازاریابی شخصی شده و با تبدیل بالا به آن مخاطب ارسال کنید.

معیار هدف گذاری رسانه های اجتماعی برای نشان دادن تبلیغات به مخاطب بر اساس متغیرهایی مانند سن، جنسیت، مکان، علایق، شبکه ها یا رفتارها استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ شما را قادر می سازد تا تحقیقات لازم را برای شناسایی شخصیت خریدار خود انجام دهید و به شما امکان می دهد استراتژی بازاریابی خود را در طول زمان اصلاح کنید تا اطمینان حاصل کنید که به احتمال زیاد خرید می کنید.

بهتر از همه، بازاریابی دیجیتال به شما کمک میکند تا برای زیر گروههای مخاطب بزرگ تر خود بازاریابی کنید.

اگر چندین محصول یا خدمات را به شخصیت های مختلف خریدار می فروشید، این امر به ویژه مفید است.

دیحیتال مارکتین یا بازاریابی سنتی

دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه تر از روش های بازاریابی سنتی است.

بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که کمپین ها را به صورت روزانه دنبال کنید و در صورتی که بازده بالایی را نشان نمی دهد، مقدار پولی را که در یک کانال خرج می کنید کاهش دهید. این را نمی توان در مورد اشکال سنتی تبلیغات گفت.

رسانه های اجتماعی شما را قادر می سازد تا از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید.

من شخصاً هیچ برند بزرگی را در رسانه های اجتماعی دنبال نمی کنم، اما تأثیرگذارانی را دنبال میکنم که گه گاه محصولات یا خدماتی را که دوست دارند به نمایش بگذارند.

دیجیتال مارکتینگ قابل اندازه گیری است. دیجیتال مارکتینگ میتواند یک نمای جامع و از شروع تا پایان از تمام معیارهایی که ممکن است برای شرکت شما مهم باشد. از جمله برداشت ها، اشتراک گذاری ها، بازدیدها، کلیک ها و زمان روی صفحه را به شما ارائه دهد.

این یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی دیجیتال است.

این در حالی است که تبلیغات به روش سنتی فقط برای هدف های خاص می تواند مفید باشد، بزرگ ترین محدودیت در این روش اندازه گیری و به دست آورد آمار است.

برخلاف اکثر تلاش های بازاریابی آفلاین، بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنند.

اگر تا به حال تبلیغی را در روزنامه قرار داده باشید، می دانید که چقدر دشوار است تخمین بزنید که واقعاً چند نفر به آن صفحه رفته و به تبلیغ شما توجه کردهاند.

هیچ راه مطمئنی برای دانستن اینکه آیا اصلاً آن تبلیغ مسئول فروش بوده است وجود ندارد.

از سوی دیگر، با دیجیتال مارکتینگ، می توانید بازگشت سرمایه تقریباً هر جنبه ای از تلاش های بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

 

ترافیک وب سایت بادر ادامه برای پاسخ به پرسش دیجیتال مارکتینگ چیست به بررسی مزایای دیجیتال مارکتینگ می پردازیم

در دیجیتال مارکتینگ می توانید ترافیک ورودی به وبسایت را در هر زمان مشاهده نمایید، بعنوان مثال می توانید از نرم افزار تجزیه و تحلیل در پلتفرم های بازاریابی مانند HubSpot مشاهده نمایید.

این هوشمندی به شما کمک میکند بر اساس تعداد افرادی که آن کانالها به وبسایت شما میبرند، اولویتبندی کنید که کدام کانالهای بازاریابی را بیشتر یا کمتر صرف کنید.

برای مثال، اگر تنها 10 درصد از ترافیک شما از جستجوی ارگانیک است، میدانید که احتمالاً برای افزایش آن باید مدتی را صرف سئو کنید.

پیشنهاد مطالعه : آموزش 0 تا 100 فعالیت در لینکداین

درصد با بازاریابی آفلاین

تشخیص نحوه تعامل افراد با برند شما قبل از اینکه با یک فروشنده تعامل داشته باشند یا خرید کنند، بسیار دشوار است.

به وسیله دیجیتال مارکتینگ می توان الگوهای رفتاری افراد را قبل از رفتن به صفحه خرید محصول و پرداخت را شناسایی کنید. با این کار می توان تصمیماتی با آگاهی بیش تر در رابطه با چگونگی و روند جذب بیش تر مشتری به سایت یا کسب و کار را گرفت.

عملکرد محتوا و تولید پیشتاز

تصور کنید یک بروشور محصول ایجاد کرده اید و آن را از طریق صندوق پستی افراد پست کرده اید آن بروشور نوعی محتوا است، هرچند آفلاین. مشکل این است که شما نمی دانید چند نفر بروشور شما را باز کردند یا چند نفر آن را مستقیماً به سطل زباله انداختند.

حالا تصور کنید به جای آن آن بروشور را در وب سایت خود داشتید. می توانید دقیقاً تعداد افراد صفحه ای را که در آن میزبانی شده است اندازه گیری کنید، و می توانید با استفاده از فرم ها، اطلاعات تماس کسانی که آن را دانلود کرده اند جمع آوری کنید.

نه تنها می توانید تعداد افرادی که با محتوای شما درگیر هستند را اندازه گیری کنید، بلکه هنگام دانلود آن توسط مردم، سرنخ های واجد شرایط ایجاد می کنید.

مدل سازی اسناد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر همراه با ابزارها و فن آوری های مناسب به شما این امکان را می دهد تا تمام فروش خود را به اولین نقطه تماس دیجیتالی مشتری با کسب وکار خود ردیابی کنید.

ما این را مدلسازی اسناد می نامیم و به شما امکان می دهد روندهایی را در روش تحقیق و خرید افراد برای محصول خود شناسایی کنید و به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد اینکه چه بخش هایی از استراتژی بازاریابی شما مستحق توجه بیشتر است و چه بخش هایی از چرخه فروش شما به آن نیاز دارد، بگیرید.

پالایش اتصال نقاط بین بازاریابی و فروش بسیار مهم است

برای یک شرکت، نقش دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی سنتی می تواند در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا به صورت فیزیکی نقش داشته باشد، اما بازاریابی دیجیتالی می تواند در قالب هر حوزه الکترونیک و آنلاین با قدرت ظاهر شود.

این موضوع یعنی امکانات بسیار بیش تری برای نمایش به مشتریان در روش دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که از جمله آن ها می توان به ایمیل، ویدیو، رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو اشاره کرد. با توجه به این موارد می توان گفت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار و آگاهی از برند شما توسط مردم کاملا حیاتی است.

به نظر می رسد هر برند دیگری یک وب سایت دارد. و اگر این کار را نداشته باشند، حداقل یک حضور در رسانه های اجتماعی یا استراتژی تبلیغات دیجیتال دارند.

محتوای دیجیتال و بازاریابی آن قدر رایج است که مصرف کنندگان اکنون انتظار دارند و به آن به عنوان راهی برای یادگیری در مورد برندها اعتماد می کنند.

به طور خلاصه، برای رقابتی بودن به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید برخی از جنبه های بازاریابی دیجیتال را در آغوش بگیرید.

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال گزینه ها و استراتژی های زیادی در ارتباط با آن دارد، می توانید خلاقیت به خرج دهید و انواع تاکتیک های بازاریابی را با بودجه ای خاص تجربه کنید.

با بازاریابی دیجیتال، می توانید از ابزارهایی مانند داشبوردهای تحلیلی برای نظارت بر موفقیت و بازگشت سرمایه کمپین های خود بیشتر از محتوای تبلیغاتی سنتی استفاده کنید – مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی.

با توجه به توضیحات بالا می توان تا حد زیادی به پاسخ سوال دیجیتال مارکتینگ چیست رسید. در انتها موارد مهمی که جهت دیجیتال مارکتینگ استفاده می شوند نام برده شده است.

دیجیتال مارکتینگ چیست

انواع دیجیتال مارکتینگ

· بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

· پرداخت به ازای کلیک (PPC)

· بازاریابی محتوا

· بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

· بازاریابی وابسته

· تبلیغات بومی

· اتوماسیون بازاریابی

· بازاریابی ایمیلی

· روابط عمومی آنلاین

· بازاریابی درونگرا

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای «رتبه» بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو است، در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک (یا رایگان) دریافتی وب سایت شما افزایش می یابد.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2288