تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

هنگام طراحی یک برنامه بازاریابی یکپارچه برای برند خود، طراحی وب سایت مناسب ضروری است. استاندارد برای طراحی وب سایت دیگر فقط عملکرد یا ظاهر آن مهم نیست. همه این ها در جزئیات است که به نحوه تعامل کاربر با برند شما منجر می شود. از طرح‌ بندی گرفته تا رنگ، این عناصر حیاتی با هم کار می‌کنند تا ابزار دیجیتالی بسازند که در صورت استفاده استراتژیک، می‌تواند کمپین‌های بازاریابی آنلاین را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. در این پست به تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی خواهیم پرداخت.

واضح است که یک وب سایت و برند با کیفیت بالا اکنون جزء جدایی ناپذیر هر استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر است . طبق گزارش گارتنر در سال 2019 ، بررسی گزارشات یک نظر سنجی از مشتریان B2B نشان می دهد 88 درصد مشتریان اطلاعاتی را که هنگام خرید های موفق خود به دست آورده اند کیفیت بالایی داشته است.

و به نظر می رسد که، صرف نظر از این که صنعت چه باشد، یک وب سایت به روز، آموزنده و قوی از نظر زیبایی شناختی، اعتماد مشتریان بالقوه را ایجاد می کند و بنابراین، می تواند بر جذب مشتری و نرخ تبدیل تأثیر بگذارد.

دیجیتال مارکتینگ از همیشه مهم تر است

یک وب‌ سایت خوش ساخت می‌تواند از راه‌های ملموس بسیاری، از جمله افزایش فروش و ارائه سرنخ در رابطه با محصولات خود، برای یک کسب‌وکار مفید باشد. به طور مؤثر، یک وب سایت عالی کمپین خودش است که دائماً برای حمایت از برند تلاش می کند. نکته بیش تر این است که در مقایسه با سایر ابتکارات بازاریابی، یک وب سایت به راحتی قابل ردیابی است و به برندها اجازه می دهد رفتار مصرف کننده را بهتر درک کنند و بینشی در مورد آنچه که کار می کند و کار نمی کند ارائه می دهد. اما چگونه یک شرکت می تواند به آنجا برسد؟

این سوال از آژانس دیجیتال ما تقریباً روزانه پرسیده می شود. در زیر، برخی از نکات، بهترین روش ها و شیوه هایی را که طراحی وب‌س ایت می‌تواند بر جنبه بازاریابی یک برند تأثیر بگذارد بررسی می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه : دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تفکیک

مهم است که از رقبا متمایز شوید. زمانی که یک وب‌ سایت قدیمی و نا مرتب باشد، آن وب‌ سایت احتمالاً نرخ بازگشت بالایی را تجربه خواهد کرد. ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد که یک وب سایت با خرید یک قالب ایجاد کنید و اطلاعات کسب و کار خود را به آن متصل کنید و انجام دهید، اما موضوع به این سادگی نیست. خیلی از نکات وجود دارد که در طراحی وبسایت باید رعایت کنید.

در تجربه ما، یک وب سایت سفارشی با آرشیو مقالات خوب و همسویی با تصاویر بصری تاثیری بر بازار و مصرف کننده می گذارد که به زودی فراموش نخواهد شد.

تجربه ی کاربر

یکی دیگر از نکات مهم که باعث افزایش تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی می شود تجربه کاربر خواهد بود.  یک وب سایت خوب طراحی شده، سفری را برای کاربر ایجاد می کند تا درگیر، کاوش و تعامل با برند باشد. ایجاد اولین برداشت های معنادار – از برند تا مصرف کننده – بر روی خط نهایی و اهداف کلی یک برند تأثیر می گذارد.

تجربه کاربری به یک سرمایه گذاری ضروری برای یک برند تبدیل شده است، زیرا کاربران انتظار دارند یک وب سایت معتبر و شهودی را بازدید کنند که دیدگاه و سطح خدمات برند را منعکس کند. از تجربه کاربری ایده آل از طریق برنامه های استراتژیک مانند تست کاربر و تست A/B که برای تعیین موفقیت یک وب سایت حیاتی هستند، اطمینان حاصل کنید.

 

تاثیر طراحی سایت زیبا در کسب و کار

سئو

سئو برای وب سایت ها استفاده می شود تا به ترتیب زمانی در یک موتور جستجو ظاهر شود. شیوه های خوب سئو شامل پیوند دادن وب سایت شما با کلمات کلیدی است که در مورد آنچه بازار هدف شما جستجو می کند اعمال می شود. بسیار مهم است که سئو را در طراحی وب سایت بگنجانید تا کاربران بتوانند به درستی با یک وب سایت تعامل داشته باشند.

بهترین شیوه های سئو شامل تحقیق درباره پیوندها و کلمات کلیدی که باید در یک وب سایت پیاده سازی شوند، به روز رسانی مداوم این پیوندها برای مرتبط ماندن و آگاهانه ماندن، موقعیت یابی فعال محتوا برای افزایش دید در نتایج جستجو است. 

پیشنهاد مطالعه : 7 نکته اساسی در رونق کسب و کار

تبدیل

نظارت بر نرخ تبدیل هنگام تجزیه و تحلیل معیارهای نحوه عملکرد یک وب سایت برای ارائه تجربه مشتری ایده آل (CX) بسیار مهم است. از آنجایی که نرخ تبدیل مستقیماً با نحوه تعامل کاربر با وب سایت مرتبط است، عامل بسیار مهمی برای شرکت در اتخاذ تصمیمات بازاریابی است.

طراحی وب، زمانی که استراتژی مناسبی برای تبدیل داشته باشد، مستقیماً بر نرخ تبدیل تأثیر می گذارد. در حالی که ایده ی کم هزینه، خرید یک قالب برای ایجاد وب سایت ساده و کم هزینه به نظر می رسد، این می تواند تأثیر منفی زیادی بر تجربه کاربر یک وب سایت و نرخ تبدیل کلی داشته باشد.

اگر کاربر در حال کاوش در یک وب سایت است و نمی تواند اطلاعات مورد نظر خود را در نتیجه یک دکمه فراخوان برای اقدام نامناسب یا ناوبری نامشخص پیدا کند، احتمالاً به سرعت آن را ترک کرده و به وب سایت دیگری می رود — شاید حتی وب سایت یک رقیب !

تاتیر ایجاد وبسایت در بازاریابی

تاثیر برند

با پرورش یک رابطه ثابت با مشتریان و کاربران، یک نام تجاری شروع به ایجاد نفوذ می کند که به نوبه خود به وفاداری به برند تبدیل می شود. وفاداری و اعتماد به برند زمانی اتفاق می افتد که مصرف کننده شما به برند شما وفادار باشد نه صرفاً به محصولات.

بسیاری از متغیرها بر این تأثیر می گذارند و به طور فزاینده ای، حضور بازاریابی دیجیتال این ارتباطات را از طریق یک اکوسیستم دیجیتال تسهیل می کند. نفوذ نام تجاری بخش جدایی ناپذیری در زمان ایجاد یک نام تجاری است.

اگر مشتریان شما به حامیان برند شما تبدیل شوند، این به راه اندازی محصولات جدید، حفظ و تاثیرگذاری بر قیمت کلی، به ویژه از طریق تعامل با جامعه آنلاین، کمک زیادی خواهد کرد.

با درک این موضوع که تعداد فزاینده ای از مصرف کنندگان قبل از خرید محصولات،  با برندها به صورت آنلاین درگیر می شوند، واضح است که یک استراتژی بازاریابی وب سایت یکپارچه برای دستیابی به سرنخ ها و تبدیل آنها به صورت آنلاین و آفلاین ضروری است.

یک شرکت با داشتن یک پایه دیجیتال محکم، مستقر در یک وب سایت با استراتژی خوب، می تواند به طور موثر از تصویر برند مثبت برای افزایش فروش، ایجاد روابط عمومی، ایجاد حضور قوی در رسانه های اجتماعی و ایجاد یک کمپین بازاریابی از بالا به پایین در تمام رسانه ها استفاده کند.

با توجه به موارد فوق می توان گفت تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی بسیار بالا و استراتژیک خواهد بود و کسب و کار ها پس از ایجاد الزامات یک کسب و کار می بایست اقدام به ایجاد وب سایت خود جهت برندسازی نمایند.

ما در نیوساد پارس همواره در تلاشیم تا با ایجاد و توسعه زمینه های دیجیتال مارکتینگ در کسب وکار ها، باعث قدرت بخشی و جلوه بیشتر برند مشتریان خود شویم.

حتما بخوانید : 15 روش بازاریابی مدرن که بسیار موثر است

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2482