10 نکته طلایی در اینستاگرام مارکتینگ

بسته به محصولی که می فروشید، این احتمال وجود دارد که بسیاری از مشتریان بالقوه شما زمان زیادی را در اینستاگرام صرف کنند. این شبکه اجتماعی اکنون بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. و مردم با 4.2 میلیارد لایک روزانه در اینستاگرام مطمئناً آنچه را که در این پلتفرم می بینند دوست دارند. اما اینستاگرام مارکتینگ می تواند سخت باشد. اینستاگرام به تغییر الگوریتم خود ادامه می دهد و این تنظیمات به ندرت به نفع بازاریابان و برندها است. در این مقاله 10 نکته طلایی در اینستاگرام مارکتینگ به شما ارائه خواهیم داد که می تواند به شما کمک کند تا تغییرات را طی کنید و این شبکه اجتماعی را برای شما کارساز کند.

پیشنهاد مطالعه : بازاریابی محتوا چیست؟

همان طور که هر فرد خود به راحتی می تواند این موضوع را درک کند، اینستاگرام احتمالاً محبوب ترین شبکه اجتماعی برای بازاریابی ( مارکتینگ ) تأثیرگذار است. اینفلوئنسرها موفق می شوند برند شخصی خود را با موفقیت بازاریابی کنند. بسیاری از این نکات عاداتی هستند که اینفلوئنسرها روزانه دنبال می کنند.

احتمالاً مهم‌ترین نکته بازاریابی که برای شما در اینستاگرام مفید است، در واقع نکاتی عمومی است – اما هنگامی که آن را برای برند خود تشخیص دهید، به‌طور تحسین‌ برانگیزی موفق خواهید شد. راز موفقیت اینستاگرام این است که محتوای مناسب برای مخاطبان مناسب در زمان مناسب در روزهای مناسب ارسال کنید. این را درست انجام دهید و یک سوپراستار اینستاگرام خواهید شد.

در ادامه با ما همراه باشید با 10 نکته طلایی در اینستاگرام مارکتینگ :

1. اکانت اینستاگرام خود را به نمایه تجاری تغییر دهید

بدیهی است که اگر شما یک کسب و کار هستید، تبدیل اکانت اینستاگرام خود به یک پروفایل تجاری جهت بازاریابی ( مارکتینگ ) باید آسان باشد. با این تفاسیر، هر اینستاگرامر باید از یک پروفایل تجاری برای خود استفاده کند، این موضوع اصلا به این که او از حساب خود برای کسب سود استفاده می کند یا نه ارتباطی ندارد.

البته این کمی ممکن است غیرشهودی باشد، به این دلیل که بعضی از مردم این ادعا را دارند که الگوریتم های اینستاگرام بیش تر به پروفایل های شخصی به جای پروفایل های تجاری اهمیت می دهد. اما استفاده از ابزار های اینستاگرام تجاری می تواند این عیب را بپوشاند. زیرا ما فقط در پروفایل تجاری امکان استفاده از این ابزارها را داریم.

اینستاگرام نا هماهنگی این وضعیت را تشخیص داده است و در حال حاضر در حال آزمایش حساب‌های Creator برای اینفلوئنسرهای جدی جهت اینستاگرام مارکتینگ است ، اما همه افراد، به غیر از کاربران شخصی معمولی، باید یک نمایه تجاری داشته باشند.

ساخت اکانت تجاری اینستاگرام

 

منبع: business.instagram.com

مزایایی که در پروفایل تجاری اینستاگرام می بینیم عبارتند از:

  • دسترسی به Insights اینستاگرام
  • امکان افزودن دکمه تماس
  • در پروفایل شما آن چه که در کسب و کار شما وجود دارد نمایش داده می شود.
  • امکان تبلیغ در اینستاگرام و ایجاد پست های تبلیغاتی
  • امکان افزودن لینک به استوری اینستاگرام

اولین و آخرین مزایا برای موفقیت اینستاگرام حیاتی است، به خصوص اگر می خواهید از این پلت فرم برای اهداف بازاریابی استفاده کنید. و البته، اگر به عنوان پروفایل شخصی باقی بمانید، نمی توانید در اینستاگرام تبلیغ کنید.

2. از Instagram Insights به عنوان یک ابزار جدی در اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید

همانطور که از نام آن مشخص است، Instagram Insights بینش بسیار مفیدی را در مورد عملکرد حساب شما ارائه می دهد. Instagram Insights به شما این امکان را می دهد که آمارهای زیادی را در مورد حساب خود مشاهده کنید، از جمله آمارهای حیاتی مانند برداشت ها و داده های تعامل.

این اطلاعات دموگرافیک دقیقی از فالوورهای شما را به شما نشان می دهد، که به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا حساب اینستاگرام خود را به افراد مناسبی ارتقا داده اید یا خیر.

Instagram Insights همچنین به ازای هر پستی که می گذارید، داده هایی را در اختیار شما قرار می دهد. هر گونه برداشت و تعامل را به شما نشان می دهد. همچنین پست‌های برتر شما را در یک دوره مشخص می‌کند، که می‌تواند به شما ایده‌هایی درباره نحوه تکرار موفقیت آنها بدهد.

همچنین بسیاری دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام برای رفع نیازهای شما در دسترس هستند. برخی از آنها رایگان هستند، اگرچه بسیاری دیگر نیاز به اشتراک دارند.

3. بیش از حد پست از محصولات خود نگذارید

شاید یکی از بزرگترین اشتباهات کسب و کار ها این باشد که از حساب اینستاگرام خود تنها به عنوان یک پایگاه فروش محصولات خود استفاده می کنند. به همین دلیل اکثر پست های آن ها محدود به محصولات خود است!

ارزش کمی در این پست ها وجود دارد. به همین دلییل مردم بیش تر اوقات به این گونه پست ها توجه نکرده و از آن ها می گذرند و متاسفانه الگوریتم های اینستا این نکات را کشف کرده و باعث نزول رتبه پیج می شود.

هرگز فراموش نکن. مردم معمولاً با هدف خرید محصول شما وارد اینستاگرام یا سایر حساب های اجتماعی خود نمی شوند. آنها زمان محدودی دارند و به اینستاگرام نگاه می کنند تا با خانواده و دوستان خود تعامل کنند، سرگرم شوند و گاهی اوقات چیزهای جدیدی یاد بگیرند.

بدتر از همه، شما حتی نمی توانید یک لینک قابل کلیک را در یک پست استاندارد اینستاگرام قرار دهید. اگر افراد بخواهند از طریق یک پست فروش، سایت شما را دنبال کنند.

با این حال، می توانید برخی از تیزرهای محصول را در ترکیب پست خود ترکیب کنید. مردم می پذیرند که در برخی از پست های خود در مورد محصول خود صحبت کنید و بر مزایای محصول تأکید کنید. می توانید از تیزرهای تبلیغاتی برای ایجاد شور و هیجان در رابطه با محصولات خود و بدون ارائه قیمت و تلاش جهت فروش محصول مذکور استفاده نمایید.

شما می توانید برای موارد جانبی در پست های خود پیشنهاداتی ارائه دهید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه رایگان را تبلیغ کنید که خرید محصولات شما را آسان تر می کند. با این حال، پست‌های شما نباید سخت‌گیرانه نباشند. همچنین می توانید کوپن تخفیف ارائه دهید.

خیلی از برند ها وجود دارند که در اینستاگرام پست هایی تولید می کنند که در آن بخشی از محصولات خود را نامحسوس به نمایش می گذارند. این به ویژه در زمینه هایی مانند مد، زیبایی و غذا به خوبی کار می کند. شما می توانید عکس های فریبنده محصول خود را بدون نسخه فروش آپلود کنید.

4. از تبلیغات حمایت شده برای ایجاد مخاطب بیشتر استفاده کنید

پس از ثبت نام در یک نمایه تجاری، می توانید تبلیغات حمایت شده را در اینستاگرام ایجاد کنید، تقریباً مانند فیس بوک. در حالی که می‌توانید با تبلیغات حمایت‌شده خود پربازدید تر از پست‌های ارگانیک خود باشید، پیشنهاد می کنیم خیلی آشکارا (همانند تبلیغات بنری ) از محصول خود صحبت نکنید.

مزیت کلیدی استفاده از تبلیغات حمایت شده این است که به افرادی دسترسی پیدا می کنید که از قبل دنبال کنندگان فعلی شما نیستند. شما تقریباً همان توانایی هدف گیری تبلیغات فیس بوک را دارید (همه اینها بخشی از یک رابط است) و می توانید در هدف گیری خود کاملاً دقیق باشید. در حالت ایده آل شما باید افرادی را برای تبلیغات انتخاب کنید که دنبال کننده های او به عنوان بازار هدف شما قابل شناسایی باشد.

اگر تبلیغات خود را به خوبی هدف قرار دهید، باید آنها را در مقابل افرادی قرار دهید که به محصول شما علاقه مند هستند. با این حال، حتی این افراد برای خرید وارد اینستاگرام نمی شوند. تبلیغات حمایت شده شما باید توجه آنها را به خود جلب کند و دارای محتوایی باشد که برای آنها جذاب باشد.

یکی از راه‌های ممکن برای ایجاد محتوای تبلیغاتی حمایت‌شده این است که موفق‌ترین پست‌های خود را تغییر دهید (همانطور که در Instagram Insights نشان داده شده است)، با تغییرات کوچک در محتوا برای بازتاب مخاطبان هدفمند تر.

 

5. از هشتگ های سفارشی خود استفاده کنید

برخی از بهترین کمپین های اینستاگرام از هشتگ های سفارشی برند استفاده می کنند. هرچه تعداد افراد بیشتری را تشویق کنید تا با استفاده از هشتگ سفارشی شما پست بگذارند، دسترسی به شما بیش تر و تعامل بیش تر خواهد بود.

برخی از برندها هشتگ های سفارشی خود را ساده نگه می دارند. واضح است که کدام برند مردم را به استفاده از nationalgeographic# تشویق می کند. با این حال، علیرغم تبلیغ آشکار یک برند، این برچسب تا به امروز در 4,787,298 پست استفاده شده است. حساب اینستاگرام نشنال جئوگرافیک اکنون می تواند بیش از 100 میلیون دنبال کننده داشته باشد که مطمئناً اکثر برندها به آن حسادت می کنند.

برندهای دیگر از هشتگ‌های جذاب‌ تر (اگرچه مبهم) با برند سفارشی استفاده می‌کنند. ردبول از شعار بازاریابی خود به عنوان هشتگ استفاده می کند itgivesyouwings# تاکنون 349265 پست شامل این هشتگ شده است. برخی از این پست‌ها از حساب‌های رسمی اینستاگرام ردبول (که تعداد کمی دارند) خواهد بود. بقیه از اینفلوئنسرهای ردبول خواهند بود. با این حال، تعداد کمی از پست‌ها توسط طرفداران ردبول و فعالیت‌های آن منتشر خواهد شد.

6. طرفداران خود را تشویق کنید تا محتوای مرتبط با شما ایجاد کنند

اگر در اکانت اینستاگرام خود به دنبال ایده هایی برای محتوا هستید، می توانید کاربران خود را تشویق کنید که برای شما مطالبی ایجاد کنند. محبوبیت محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) طی چند سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

اگر یک هشتگ سفارشی مناسب ایجاد می کنید، می توانید فالوورهای خود را تشویق کنید تا عکس های مربوطه را با استفاده از آن هشتگ آپلود کنند و سپس می توانید آن ها را برای بقیه فالوورهای خود مجدداً پست کنید.

اگر قول دهید که آنها را در برنامه های خود تگ کنید، اغلب فالوورهای شما از ایجاد محتوا برای شما خوشحال می شوند.

البته، زمانی که پست‌هایی را برای ارسال مجدد انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که با سبک و لحن حساب اینستاگرام شما مطابقت دارند. هر اشاره ای به کسب و کار خود یا استفاده از هشتگ سفارشی خود را دوباره پست نکنید.

پیشنهاد مطالعه : تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

7. در مناسب ترین زمان های روز پست کنید

اگرچه منطق ممکن است نشان دهد که هرچه بیشتر در اینستاگرام پست کنید، احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت، اما داده ها از این نظر پشتیبانی نمی کنند. اگر در اینستاگرام بیش از حد پست کنید، می توانید مردم را آزار دهید. اگر یک پست برای کسی مفید نباشد، هیچ فایده ای ندارد.

CoSchedule این تحقیق را تجزیه و تحلیل کرد و کشف کرد که بهترین زمان برای شرکت های B2C برای پست گذاشتن در اینستاگرام 8 صبح، 1 بعد از ظهر و 9 بعد از ظهر است. تجزیه و تحلیل B2B آنها مشابه بود، اما بهترین زمان آنها 12-13:00، 5-6 بعد از ظهر و 8-9 بعد از ظهر بود. آنها دریافتند که جمعه بهترین روز برای ارسال پست است.

8. استوری اینستاگرام بسازید

نکته هشتم در اینستاگرام مارکتینگ استفاده از قابلیت استوری در اینستاگرام است. اگرچه اسنپ چت اولین شبکه اجتماعی بود که استوری را ارائه کرد، اینستاگرام بیشترین موفقیت را با این مفهوم پیدا کرده است.

استوری های اینستاگرام روشی عالی برای برندها هستند تا بیشتر از هر آلبومی از عکس های فردی در اینستاگرام، داستان خود را بیان کنند. آن‌ها انعطاف‌ پذیری زیادی را ارائه می‌دهند، زیرا یک برند می‌تواند داستان خود را بگوید، برای انجام این کار به اینفلوئنسرها پول بدهد یا یک تبلیغ حمایت شده از استوری اینستاگرام ایجاد کند.

 

استوری در اینستاگرام مارتینگ

 

استوری اینستاگرام به یک برند اجازه می دهد تا داستان خود را با استفاده از ترکیبی از تصاویر و ویدیوها تعریف کند. آنها در بالای فیدهای اینستاگرامرها قرار دارند، بنابراین با الگوریتم اینستاگرام گم نشوید. و پس از 24 ساعت ناپدید می شوند، بنابراین لازم نیست نگران ظاهر شدن اطلاعات قدیمی در جستجوهای آنلاین باشید. بهتر از همه، آنها در اینستاگرام کم رنگ هستند که می توانید پیوند قابل کلیکی را در آن قرار دهید.

اگرچه داستان‌های شما ناپدید می‌شوند، می‌توانید آن‌ها را در هر یک از دستگاه‌هایتان ذخیره کنید و برای تبلیغات بعدی دوباره از آن‌ها استفاده کنید.

 

9. برای دسترسی بیشتر با اینفلوئنسرها شریک شوید

در بین 10 نکته طلایی در اینستاگرام مارکتینگ نمی شود به دستاوردهایی که می‌توانید از طریق کار با اینفلوئنسرها در اینستاگرام به دست آورید، اشاره نکنیم.

این افراد قبلاً در اینستاگرام به رازهای موفقیت پی برده اند. آنها روزانه بسیاری از این تاکتیک ها را به کار می گیرند و احتمالاً سال ها این کار را انجام داده اند.

برخی از شرکت ها از اینفلوئنسرها برای بهبود اکانت اینستاگرام خود استفاده می کنند. اهداف کمپین آنها معمولاً به افزایش فالوورهای حساب برندشان یا افزایش تعامل مربوط می شود. اینفلوئنسرهای موفق می توانند به اشتراک گذاری پست ها از سایت های برند رسمی کمک کنند و حساب ها را تبلیغ کنند.

از طرف دیگر، اینفلوئنسرها بسته به اهداف کمپین های اینفلوئنسر، می توانند به روش های بی شماری به برندها کمک کنند . به عنوان مثال، آنها می توانند بررسی محصول را برای دنبال کنندگان خود انجام دهند (شاید حتی در یک ویدیوی زنده اینستاگرام).

10. معیارهای مناسب را دنبال کنید

یکی از کاربردهای اصلی اینستاگرام برای هر کسب و کاری، ابزاری برای دستیابی به اهداف تجاری است. بنابراین ضروری است که تجزیه و تحلیل صحیح اینستاگرام را برای مطابقت با اهداف خود دوست داشته باشید. به این ترتیب، می توانید ببینید که چقدر در رسیدن به اهداف اینستاگرام خود موفق هستید.

هر شرکتی که نمایه تجاری دارد به آنالیتیکس اینستاگرام دسترسی دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، می‌توانید با بسته‌های پولی حرفه‌ای‌تر، داده‌های بیشتری به دست آورید.

ضروری است که در غرور گیر نکنید. به عنوان مثال، شما نباید به تعداد فالوورهای خام توجه زیادی داشته باشید. این ها به خودی خود اهمیت زیادی برای شرکت شما ندارند. نرخ رشد فالوور شما بسیار مهم تر است. به طور مشابه، آمار نرخ تعامل معمولاً ارزشمند تر از اعداد مشارکت خام است.

حتما مطالعه کنید : رونق کسب و کار – 7 نکته اساسی

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

2 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2534