چگونه تبلیغات موثر داشته باشیم؟

مطمئناً در طول زندگی خود با تبلیغاتی مواجه شده اید که به گونه ای روی شما تأثیر گذاشته است که تمایل به خرید آن محصول یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن برندی که در آن تبلیغ نشان داده شده است را در شما بیدار کرده است. در این پست به بررسی چگونگی ایجاد تبلیغات موثر خواهیم پرداخت

تبلیغات منبعی بی‌رقیب و مؤثر برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها است تا پیامی در مورد محصولات یا خدمات شرکت شما منتقل کنند.

این تبلیغات برای ایجاد آگاهی از برند، جذب مشتریان جدید، و همچنین تأثیرگذاری و متقاعد کردن مخاطبان هدف شما برای جایگاه شرکت شما در بازار است.

ایجاد-تبلیغ-موثر-تبلیغ-شهری

 

آیا می خواهید تبلیغات را در استراتژی های شرکت خود پیاده کنید؟ نحوه انجام آنها را بیابید و به نتایجی که انتظار دارید برسید.

تبلیغات بنری چیست؟

برای اینکه تبلیغات را به طور موثر انجام دهید و تأثیر زیادی بر مصرف کنندگان داشته باشید، لازم است همه چیز را در مورد این منابع ارتباطی، عناصر تشکیل دهنده آنها و ویژگی هایی که باید داشته باشند، بدانید.

تبلیغاتد بنری، منبعی است که در تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد و از عناصر مختلفی اعم از تصویر، صدا و متن تشکیل شده است. هدف اصلی آنها انتشار اطلاعات در مورد یک محصول یا خدمات و جلب توجه مصرف کنندگان از طریق ارزش پیشنهادی است.

شناسایی این نوع تبلیغات آسان است، زیرا با جذابیت بصری زیاد و توانایی آن برای ایجاد علاقه در مخاطب هدف و متقاعد کردن بینندگان برای انجام یک اقدام خاص ( در بیشتر موارد خرید یک محصول یا خدمات ) مشخص می شود.

تبلیغات بنری را می توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عالی در نظر گرفت ، زیرا از طریق رسانه های جمعی با گستره وسیع و تعداد بیننده قابل توجهی تبلیغ می شود که توزیع پیام و در نتیجه تأثیر آن بر بازار هدف را تسهیل می کند.

پیشنهاد مطالعه : رونق کسب و کار – 7 نکته اساسی

پیشنهاد مطالعه : Google Discover چیست؟

انواع تبلیغات بنری

تبلیغات بنری را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد، این طبقه بندی عمدتاً با توجه به هدفی که دنبال می کند انجام می شود:

تجاری: 

هدف اصلی آن تشویق مصرف کنندگان به خرید یا به دست آوردن یک محصول یا خدمات خاص است. بدون شک یکی از ابزارهای کلیدی استراتژی های بازاریابی برای افزایش فروش و دستیابی به اهداف تجاری شماست.

نامحسوس: 

این نوع از تبلیغات با هدف گسترش ایده ها یا انتقال پیامی است که به دستیابی به یک محصول یا خدمات ختم نمی شود، بلکه به دنبال ایجاد آگاهی در مورد یک موضوع فعلی، تأثیرگذاری بر تغییرات اجتماعی یا ارتقای تصویر یک شرکت است.

با این حال، این دو دسته بسیار کلی هستند و برای درک بهتر انواع تبلیغات می توان آنها را بر اساس ابزار انتشار طبقه بندی کرد:

چاپ شده:

آن‌هایی هستند که به راحتی می‌توانیم در مجلات، روزنامه‌ها و آگهی‌ها پیدا کنیم، یعنی این آگهی‌ها در رسانه‌های چاپی سنتی یافت می‌شوند. تبلیغات موجود در این رسانه ها معمولاً حاوی تصاویر، متن و رنگ های قابل توجه است، زیرا باید قبل از دور انداختن یا ورق زدن آن، به سرعت علاقه خواننده را جلب کنید.

از طریق انتقال:

این تبلیغات در همه رسانه هایی که صدا یا تصویر را انتقال می دهند وجود دارد. ما آنها را در تلویزیون، سینمای اینترنتی و رادیو می بینیم و به ما امکان می دهند در مقایسه با آنچه می توانیم با تبلیغات چاپی پوشش دهیم، به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنیم.

بیلبوردهای شهری:

تبلیغاتی که می‌توانیم در این رسانه پیدا کنیم ، با اندازه بزرگشان مشخص می‌شوند، که با بهبود دید، آگهی را در معرض دید بیشتری قرار می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه : 15 روش بازاریابی مدرن

چگونه به طور موثر تبلیغ کنیم؟

برای ایجاد تبلیغات کارآمد، لازم است علاوه بر اهداف و منابعی که در اختیار دارید، استراتژی های خود و عناصری که بخشی از آن قطعه تبلیغاتی خواهند بود، تجزیه و تحلیل کنید. در اینجا ما به شما می گوییم که برای ایجاد یک تبلیغ موثر باید چه جنبه هایی را در نظر بگیرید.

مخاطبان خود را بشناسید:

شما باید یک مخاطب هدف کاملاً تعریف شده داشته باشید که با تلاش های ارتباطی خود به دنبال دستیابی به آنها هستید. برای این کار، باید علایق مشتریان خود، رسانه هایی که از آنها اطلاعات کسب می کنند و انگیزه آنها را در نظر داشته باشید.

قالب:

شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع تبلیغی را پخش کنید، جنبه فیزیکی که می‌خواهید داشته باشد و ابزاری که توسط آن ضبط یا تکثیر می‌شود ، چه فیزیکی یا دیجیتالی را در نظر داشته باشید. همیشه قالب خود را بر اساس استراتژی تبلیغاتی که تعریف کرده اید و با در نظر گرفتن مخاطبان خود انتخاب کنید.

تعریف مفهوم:

مفهوم تبلیغات شما شامل عناصر ایده ای است که می خواهید ارائه دهید و پیام خود را با آن ادغام خواهید کرد، می تواند به عنوان راهنمایی در نظر گرفته شود که به شما امکان می دهد پیام خود را تطبیق دهید و با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید. این مفهوم همچنین می تواند به عنوان ماهیت پیشنهاد و همه تمایزاتی که می خواهید در بازار ارائه دهید درک شود.

ایجاد پیام مناسب:

پیام مهم ترین است، زیرا تبلیغات شما حول محور چیزی است که می خواهید انتقال دهید یا ارتباط برقرار کنید. باید ارزش های کسب و کار شما را تجسم بخشد، با برند شما، با استراتژی های ارتباطی و اهداف تجاری شما همسو باشد.

ایجاد تبلیغات موثر محتوا مناسب1

پیشنهاد مطالعه : هزینه تولید محتوا چقدر است؟

مزایای تبلیغات

امروزه برندهای بیشتری وجود دارند که تبلیغات می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، این رویه در بین شرکت های کوچک و متوسط ​​بسیار رایج شده است که پیش از این به دلیل هزینه های زیاد و عدم اطلاع از آنها، منابع لازم برای اعلام این اطلاعیه ها را نداشتند.

انجام تبلیغات موثر مزایای زیادی برای شرکت ها دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • باعث بهبود موقعیت شرکت می شود.
  • انتقال ایده ها و ارزش های کسب و کار از طریق برند به مشتریان.
  • انتقال پیام به جامعه.
  • دسترسی راحت تر به مخاطبان و مشتریان جدید.
  • نشان دادن ارزش و مزایای رقابتی کسب و کار.

 

ساخت-موفق-تجاری-2

 

کمک گرفتن از یک متخصص برای ساخت تبلیغات مزایای زیادی دارد، می توانید با تکیه بر تجربیات آنها ایده های خود را توسعه دهید و استراتژی های خود را به درستی و موثر اجرا کنید.

امروزه بسیار مهم است که از حمایت متخصصانی برخوردار باشید که رسانه های دیجیتال و ابزارهای مختلف لازم برای اجرای نه تنها تبلیغات، بلکه کمپین های تبلیغاتی را نیز می شناسند. 

یک متخصص به شما کمک می کند تا اطلاعات لازم را برای آگاهی از پیشرفت استراتژی های خود ، عملکرد تلاش های تبلیغاتی خود و فرصت هایی که دائماً برای بهبود دارید به دست آورید و تجزیه و تحلیل کنید.

ما در نیوساد پارس به دنبال آن هستیم که کسب‌وکار شما با استفاده از ابزارهای دیجیتالی از جمله تبلیغات موثری که در اختیارتان قرار می گیرد به بهترین شکل ممکن استفاده نموده و با به دست آوردن بیش ترین بهره از آن باعث رشد روزافزون خود و مجموعه خود شوید. از شما دعوت می کنیم برای دریافت مشاوره رایگان حتما با ما تماس حاصل نمایید.

حتما مطالعه کنید :

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2580