تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی

 

دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح کلی برای تمام فعالیت های بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام می شود. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مانند جستجوی گوگل، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه خود استفاده می‌کنند. مردم در حال حاضر دو برابر بیشتر از 12 سال قبل وقت خود را آنلاین می گذرانند.این بدان معناست که بازاریابی آفلاین سنتی دیگر مانند گذشته موثر نیست. در این پست به بررسی تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی پرداخته ایم.

دیجیتال مارکتینگ هر شکلی از بازاریابی است که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید. بازاریابی همیشه در مورد برقراری ارتباط با مخاطبان هدف شما در مکان و زمان مناسب بوده است. امروزه این بدان معناست که شما باید مشتریان خود را در جایی که وقت خود را می گذرانند ملاقات کنید: بله درست است، اغلب مشتریان شما در اینترنت هستند.

ما اغلب در مورد بازاریابی ورودی به عنوان یک روش بسیار مؤثر برای جذب، تبدیل، بستن و در نهایت خوشحال کردن مشتریان آنلاین صحبت می کنیم. اما ما مدام از سراسر جهان درباره بازاریابی دیجیتال سؤالاتی دریافت می کنیم .

یک بازاریاب ورودی باتجربه ممکن است تمایل داشته باشد که بگوید بازاریابی درونگرا و بازاریابی دیجیتال تقریباً یک چیز هستند. با این حال، چند تفاوت کوچک اما ظریف بین دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی وجود دارد. ما با بازاریابان و افراد تجاری در ایالات متحده، بریتانیا، آسیا، استرالیا و نیوزلند صحبت کردیم و چیزهای زیادی در مورد این تفاوت های کوچک و نحوه درک آنها در سراسر جهان آموختیم.

تاکتیک ها و ابزارها در بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال طیف گسترده ای از تاکتیک ها و مواد را در بر می گیرد – از وب سایت شما گرفته تا مواد برندسازی آنلاین، تبلیغات دیجیتال ، بازاریابی ایمیلی، بروشورهای آنلاین و موارد دیگر. بهترین بازاریابان دیجیتال درک خوبی از مواد یا تاکتیک‌ها برای هر هدف دارند.

جهت بررسسی تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی در اینجا خلاصه ای سریع از مواد و تاکتیک های رایج آورده شده است:

مواد
 • وبسایت شما
 • پست های وبلاگ
 • کتابهای الکترونیکی و کاغذهای سفید
 • اینفوگرافیک
 • ابزارهای تعاملی
 • کانال های رسانه های اجتماعی (فیسبوک، لینکدین، توییتر، اینستاگرام و غیره)
 • پوشش آنلاین (PR، رسانه های اجتماعی و نظرات)
 • بروشورهای آنلاین و نگاه کتاب
 • مواد برندسازی (لوگو، فونت و غیره)
چه تاکتیک هایی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟
 1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 2. بازاریابی محتوا
 3. بازاریابی درونگرا
 4. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 5. پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)
 6. بازاریابی شریک
 7. تبلیغات بومی
 8. اتوماسیون بازاریابی
 9. بازاریابی ایمیلی
 10. روابط عمومی آنلاین
بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

هدف از بهینه سازی وب سایت شما در موتور جستجو، افزایش ترافیک ارگانیک (رایگان) به وب سایت از طریق ققرار گرفتن در رتبه بالاتر نتایج موتورهای جستجو است.

بازاریابی محتوا

هدف از ایجاد و توزیع مطالب محتوا افزایش ترافیک، آگاهی از برند، تولید سرنخ و در نهایت تعداد مشتریان است.

بازاریابی درونگرا

اصطلاح بازاریابی درونگرا به رویکردی اشاره دارد که کل قیف بازاریابی را در بر می گیرد. هدف جذب مشتریان از طریق استفاده از محتوای آنلاین، تبدیل آنها، تجارت با آنها و الهام بخشیدن به آنها است.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

با این رویکرد، برند و محتوای خود را در کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنید تا ترافیک و آگاهی از برند خود را افزایش دهید و برای شرکت خود سرنخ ایجاد کنید.

تبلبغات کلیکی(PPC)

این اصطلاح به یک روش صورت‌حساب در تبلیغات آنلاین پولی اشاره می‌کند که در آن برای هر کلیک روی تبلیغ خود مبلغی را پرداخت می‌کنید. یکی از شناخته شده ترین ارائه دهندگان تبلیغات PPC گوگل ادوردز است.

بازاریابی شریک

این پرداخت تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن هنگام تبلیغ محصولات یا خدمات شخص دیگری در وب سایت خود، کمیسیون دریافت می کنید.

تبلیغات بومی

تبلیغات بومی (dt.: تبلیغات در محیط آشنا) در مورد تبلیغات مبتنی بر محتوا در یک پلت فرم است که در کنار محتوای عادی نمایش داده می شود. یک مثال خوب از این، پست های حمایت شده در BuzzFeed است. بسیاری از بازاریابان همچنین تبلیغات در رسانه های اجتماعی را “بومی” می دانند .مثل تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی اصطلاحی برای نرم افزاری است که برای خودکارسازی کمپین های بازاریابی استفاده می شود. بسیاری از بخش‌های بازاریابی وظایف تکراری دارند که می‌توانند آن‌ها را خودکار کنند، مانند ارسال ایمیل، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر اقداماتی که در وب‌سایت‌ها انجام می‌شود.

بازاریابی ایمیلی

کسب و کارها از بازاریابی ایمیلی به عنوان راهی برای ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. بازاریابی ایمیلی که اغلب برای تبلیغ محتوا، تبلیغات و رویدادها استفاده می شود، برای هدایت افراد به وب سایت شرکت نیز استفاده می شود.

روابط عمومی آنلاین

روابط عمومی آنلاین فعالیتی است که هدف آن ترویج یا شروع گزارش در مورد شرکت شخصی در رسانه های دیجیتال، وبلاگ ها و سایر وب سایت های مبتنی بر محتوا است. این شبیه به روابط عمومی سنتی است – اما آنلاین.

فرق بین بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

تفاوت بین دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ورودی در بازاریابی سنتی چیست؟

در ظاهر، آنها شبیه به هم هستند: هر دو عمدتاً به صورت آنلاین عمل می کنند و هر دو بر ایجاد محتوای دیجیتالی تمرکز می کنند که برای مصرف در نظر گرفته شده است. پس چه فرقی دارد؟

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ تفاوتی بین تاکتیک های بازاریابی فشاری و کششی قائل نمی شود (که ما اکنون از آن به عنوان روش های ورودی و خروجی نیز یاد می کنیم). هر دو روش تحت عنوان بازاریابی دیجیتال قرار دارند.

هدف تاکتیک‌های دیجیتال خروجی این است که اطمینان حاصل شود که یک پیام بازاریابی به صورت آنلاین توسط افراد زیادی درک می‌شود – صرف نظر از اینکه محتوای آن مرتبط یا مورد استقبال قرار می‌گیرد. نمونه ای از این تبلیغات بنری پر زرق و برق است که در بسیاری از وب سایت ها برای تبلیغ یک محصول یا تبلیغ به مردم ظاهر می شود ، حتی زمانی که ممکن است برای دریافت پیام آماده نباشند.

بازاریابان با استفاده از تاکتیک‌های دیجیتال ورودی از محتوای آنلاین استفاده می‌کنند تا مشتریان هدف خود را با ارائه مطالب مفید به سمت بازدید از وبسایت خود بکشانند. یک ابزار ورودی دیجیتال ساده اما بسیار مؤثر، وبلاگ است. این به شما امکان می دهد تا وب سایت خود را با شرایطی که مشتریان ایده آل شما به دنبال آن هستند سفارشی کنید.

بازاریابی ورودی روشی است که از مواد بازاریابی دیجیتال برای هدف قرار دادن بازدیدکنندگان آنلاین استفاده می کند، آنها را به سرنخ تبدیل می کند که برای بستن معاملات استفاده می شود و سپس آن مشتریان را هیجان زده می کند. از سوی دیگر، اگر بخواهیم بدانیم که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ باید گفت دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح ساده است که انواع تاکتیک های بازاریابی آنلاین را بدون توجه به ورودی یا خروجی بودن آنها توصیف می کند.

در ادامه مقاله تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی به بررسی مزایای اصلی دیجیتال مارکتینگ پرداخته ایم :

آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه شرکت ها کار می کند؟ B2B و B2C؟

بازاریابی دیجیتال می تواند برای هر کسب و کاری در هر صنعتی کار کند. مهم نیست که کسب و کار شما چه چیزی می فروشد، بازاریابی دیجیتال شامل تحقیق در مورد شخصیت های خریدار برای شناسایی نیازهای مخاطب هدف شما و ایجاد محتوای آنلاین ارزشمند برای آنها است. با این حال، این بدان معنا نیست که همه شرکت‌ها باید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود را یکسان بسازند.
در منطقه B2B

اگر کسب و کار شما در عرصه B2B است، بازاریابی آنلاین شما بیشتر بر تولید سرنخ متمرکز خواهد شد. در نهایت، هدف شما این است که مشتریان بالقوه را جذب کنید تا با بخش فروش شما در تماس باشند. بنابراین، نقش استراتژی بازاریابی شما این است که با استفاده از وب سایت شما و سایر کانال های دیجیتال پشتیبانی کننده، سرنخ های با کیفیت بالا را برای نیروی فروش خود هدف گذاری کرده و تبدیل کنید.

فراتر از وب سایت شما، فعالیت های شما بیشتر بر روی کانال هایی مانند لینکدین متمرکز می شود، جایی که جمعیت هدف شما آنلاین است.

پیشنهاد مطالعه : فعالیت در لینکداین، آموزش 0 تا 100

در منطقه B2C

اگر کسب و کار شما در فضای B2C است، بسته به قیمت اولیه محصولات شما، هدف تلاش های بازاریابی دیجیتال شما احتمالاً بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت شما هدایت می کند و آنها را بدون صحبت با یک نماینده فروش به مشتری تبدیل می کند.

به همین دلیل، احتمالاً روی تولید “سرنخ” به معنای سنتی تمرکز نمی کنید. این احتمال بیشتر است که شما بر سفر خریدار تسریع شده تمرکز کنید – از اولین بازدید از وب سایت تا خرید واقعی. این بدان معناست که شما قبلاً اطلاعات مربوط به عملکردهای محصول را در محتوای خود برای مراحل بالای قیف بازاریابی قرار می دهید – زودتر از آنچه در مورد یک شرکت B2B وجود دارد. علاوه بر این، آنها احتمالاً به فراخوان‌های اقدام (CTA) قوی‌ تر یا خاص‌ تری نیاز دارند.

برای شرکت‌هایی که در بخش B2C هستند، کانال‌هایی مانند اینستاگرام و پینترست اغلب با ارزش‌تر از پلتفرم‌هایی مانند لینکدین هستند که بیشتر جنبه حرفه‌ای دارند.

مزایای اصلی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال بازاریابان را قادر می سازد تا نتایج دقیق کمپین های شما را در زمان واقعی مشاهده کنند، که در اکثر فعالیت های بازاریابی آفلاین امکان پذیر نیست. اگر تا به حال تبلیغی را در روزنامه اجرا کرده اید، احتمالاً می دانید که تخمین تعداد افرادی که به صفحه مراجعه کرده و حتی متوجه تبلیغ شما شده اند چقدر دشوار است. هیچ راه منحصر به فردی برای فهمیدن اینکه آیا آگهی باعث فروش بوده است وجود ندارد.

از طرف دیگر، در بازاریابی دیجیتال، شما می توانید ROI را برای تقریباً تمام جنبه های فعالیت های بازاریابی خود اندازه گیری کنید.

ذکر چند نمونه از تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی :

ترافیک وب سایت

با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید تعداد دقیق افرادی را که صفحه اصلی وب‌سایت شما را مشاهده کرده‌اند، در زمان واقعی مشاهده کنید. این امر با استفاده از  نرم افزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتالی امکان پذیر است. همچنین می‌توانید ببینید که از چند صفحه بازدید کرده اند، از کدام دستگاه استفاده کرده اند تا بدانید از کجا آمده‌اند و داده‌های تجزیه و تحلیل دیجیتال بیشتری را بیابید.

پیشنهاد مطالعه : تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

این بینش ها به شما کمک می کند تا بر اساس تعداد افرادی که از طریق آن کانال ها در وب سایت شما هدایت می شوند، تعیین کنید که روی کدام کانال های بازاریابی تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر تنها 10 درصد از ترافیک شما از نتایج جستجوی ارگانیک است، می دانید که احتمالاً برای افزایش این درصد باید زمان بیشتری را در سئو خود سرمایه گذاری کنید.

در بازاریابی آفلاین، تعیین اینکه چگونه افراد قبل از تماس با فروش شما یا خرید چیزی از شما با برند شما تعامل داشته اند، بسیار دشوار است. با دیجیتال مارکتینگ، می توانید روندها و الگوهای رفتاری مشتریان هدف خود را قبل از رسیدن به مرحله نهایی سفر خریدار خود شناسایی کنید. این بدان معناست که از قبل در بالای قیف (TOFU) می توانید تصمیمات آگاهانه تری در مورد نحوه رساندن آنها به وب سایت خود در زمان مناسب بگیرید.

عملکرد محتوا و تولید سرنخ شما

تصور کنید که یک بروشور محصول ایجاد کرده اید و آن را به صورت پست مستقیم توزیع کرده اید. در این مورد، این بروشور محتوای آفلاین است. مشکل این است که شما هیچ راهی ندارید که بدانید چند نفر بروشور شما را باز کردند و چند نفر با آن کار کردند.

حالا تصور کنید که این بروشور را در وب سایت خود دارید. می‌توانید دقیقاً تعداد افراد صفحه‌ای را که محتوا در آن میزبانی شده است را اندازه‌گیری کنید و می‌توانید از فرم‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات تماس کسانی که پیشنهاد را دانلود کرده‌اند استفاده کنید. بنابراین نه تنها می‌توانید تعداد افرادی که با محتوای شما تعامل دارند را اندازه بگیرید، بلکه هنگام دانلود آن، سرنخ‌های واجد شرایط ایجاد می‌کنید.

انتساب

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر همراه با ابزارها و فن‌آوری‌های مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا با اولین نقطه تماس دیجیتالی مشتری، تمام فروش خود را به کسب‌وکار خود مرتبط کنید. ما این را « انتساب » می نامیم . این می تواند به شما کمک کند روندهایی را که مشتریان شما به دنبال محصول شما هستند و آن را خریداری می کنند شناسایی کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد اینکه بر کدام بخش از استراتژی بازاریابی خود تمرکز کنید و کدام بخش از چرخه فروش شما نیاز به بهبود دارد، بگیرید.

ایجاد ارتباط بین بازاریابی و فروش بسیار مهم است. به گفته گروه آبردین ، شرکت هایی که فروش و بازاریابی آنها هماهنگ است به نرخ رشد سالانه 20٪ دست می یابند در حالی که  شرکت هایی با هماهنگی ضعیف می توانند انتظار کاهش 4٪ را داشته باشند. اگر بتوانید از فناوری های دیجیتال برای بهینه سازی تجربه مشتری در طول چرخه خرید استفاده کنید، به احتمال زیاد تاثیر مثبتی بر فروش شما خواهد داشت.

چه نوع محتوایی باید ایجاد کنید؟

نوع محتوایی که ایجاد می کنید به نیازهای مخاطب هدف شما در مراحل مختلف سفر خریدار بستگی دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که پرسونای خریدار ایجاد کنید . این گونه است که شما اهداف و چالش های گروه هدف خود را در رابطه با شرکت خود تعیین می کنید. اساساً، محتوای آنلاین شما باید برای کمک به مشتریان بالقوه در دستیابی به اهداف خود و غلبه بر چالش‌هایشان باشد.

سپس باید به این فکر کنید که گروه هدف شما چه زمانی ترجیح می دهد این محتوا را از نظر مرحله ای که در سفر خرید دارد مصرف کند. ما به این نگاشت محتوا می گوییم.

با نگاشت محتوا، هدف تراز کردن محتوا بر اساس معیارهای زیر است:

 1. ویژگی های شخصی که برایش محتوا ایجاد می کنید (اینجاست که شخصیت های خریدار وارد می شوند).
 2. فاصله شخص از خرید (یعنی مرحله چرخه زندگی) چقدر است.

انتخاب بین دیحیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی

وقتی صحبت از فرمت محتوای شما می شود، گزینه های مختلفی پیش روی شماست. در اینجا ما چند گزینه را جمع آوری کرده ایم که در مراحل مختلف سفر خریدار توصیه می کنیم:

مرحله آگاهی
 •  اگر یک استراتژی سئو و کلمات کلیدی خوب داشته باشید، پست های وبلاگ برای افزایش ترافیک ارگانیک عالی هستند.
 • اینفوگرافیک  اینفوگرافیک ها بسیار محبوب هستند، که به نوبه خود به این معنی است که نام تجاری شما در رسانه های اجتماعی آسان تر است.
 • ویدئوهای کوتاه همچنین اغلب در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند و با میزبانی آنها در پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب، به شناسایی برند شما توسط مخاطبان جدید کمک می‌کنند.
مرحله بررسی
 • کتابهای الکترونیکی: برای تولید سرنخ عالی هستند زیرا معمولاً بزرگتر از یک پست وبلاگ یا یک اینفوگرافیک هستند. می توان فرض کرد که خوانندگان بالقوه مایلند اطلاعات تماس خود را برای این محتوا ارسال کنند.
 • گزارش های تحقیقاتی: این محتوایی است که ارزش تولید سرنخ بالایی دارد. گزارش‌های تحقیقاتی و داده‌های جدید برای صنعت شما نیز ممکن است برای مرحله آگاهی مناسب باشند، زیرا این موارد اغلب توسط رسانه‌ها یا مطبوعات صنعت انتخاب می‌شوند.
 • وبینارها : فرمی دقیق و تعاملی از محتوای ویدیویی هستند و برای مرحله بازتاب خوب هستند زیرا از پست های وبلاگ و ویدیوهای کوتاه جامع تر هستند.
مرحله تصمیم گیری
 • مطالعات موردی:  با ارائه مطالعات موردی دقیق در وب سایت خود، اطلاعات مرتبطی را برای مشتریان بالقوه آماده برای تصمیم گیری برای خرید ارائه می دهید. این به شما اجازه می دهد تا تأثیر مثبتی بر تصمیم گیری خود داشته باشید.
 • توصیفات:  اگر مطالعات موردی برای کسب و کار شما مناسب نیستند، توصیفات کوتاه یک جایگزین عالی هستند. توصیفات در B2C چندان محدود نیستند. به عنوان مثال، یک برند مد ممکن است عکس‌هایی از افرادی که یکی از لباس‌هایشان را پوشیده‌اند نمایش دهد. این عکس ها را می توان از یک هشتگ با نام تجاری خود از پلتفرم مورد نظر خود دریافت کرد.

چقدر طول می کشد تا موفق شوید؟

با بازاریابی دیجیتال، می توان احساس کرد که موفقیت بسیار سریع تر از بازاریابی آفلاین است. این به این دلیل است که اندازه گیری ROI شما آسان تر است . با این حال، موفقیت واقعی شما در نهایت به معیار انتخابی و اثربخشی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد.

برای ایجاد پرسونای خریدار گسترده و شناسایی نیازهای مخاطب هدف خود زمان کافی صرف کنید. سپس بر ایجاد محتوای آنلاین با کیفیت برای جذابیت و تبدیل مخاطبان هدف خود تمرکز کنید. سپس احتمالاً در شش ماه اول نتایج خوبی خواهید دید.

وقتی تبلیغات پولی بخشی از استراتژی دیجیتال شما باشد، نتایج حتی سریعتر نشان داده می شوند. با این حال، توصیه می کنیم برای موفقیت طولانی مدت و پایدار، روی ایجاد ترافیک ارگانیک (یا «رایگان») با استفاده از SEO و رسانه های اجتماعی تمرکز کنید.

با توجه به موارد فوق می توان راحت تر تفاوت دیجیتال مارکتینگ و و بازاریابی سنتی را تشخیص دهید. در هر حال در صورت این که دیجیتال مارکتینگ را برای کسل و کار خود مفی تشخیص داده اید نکات زیر برای شما مفید خواهد بود.

آیا برای بازاریابی دیجیتال به بودجه زیادی نیاز دارید؟

این بستگی به این دارد که چه عناصری از بازاریابی دیجیتال را می خواهید در استراتژی خود بگنجانید.

اگر در حال حاضر یک وب سایت دارید و می خواهید روی تکنیک های ورودی مانند SEO، رسانه های اجتماعی و تولید محتوا تمرکز کنید، به بودجه زیادی نیاز ندارید. بازاریابی درونگرا بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز دارد که مخاطبان هدف شما مایل به مصرف آن هستند. مگر این که قصد دارید تولید محتوا را برون سپاری کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که زمان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه : هزینه تولید محتوا چقدر است؟

مطمئناً باید با تکنیک های خروجی مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست های ایمیل انتظار هزینه ای بیش تر را داشته باشید. اینکه چقدر هزینه ها بالاست بستگی به دیدی دارد که می خواهید در نتیجه تبلیغات به دست آورید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید تبلیغات را از طریق Google AdWords اجرا کنید، باید در مقابل سایر شرکت‌های صنعت خود پیشنهاد بدهید تا با کلمات کلیدی خود در نتایج جستجوی برتر ظاهر شوند. بسته به اینکه چقدر رقابت برای کلمه کلیدی انتخابی دارید، می تواند بسیار مقرون به صرفه یا بسیار گران باشد. بنابراین بهتر است روی گسترش دامنه ارگانیک خود تمرکز کنید.

بازاریابی موبایلی چطور؟

یکی دیگر از اجزای مهم بازاریابی دیجیتال، بازاریابی از طریق دستگاه های تلفن همراه است. امروزه 60 درصد از رسانه های دیجیتال در دستگاه های تلفن همراه مصرف می شود . 40 درصد باقی مانده توسط دستگاه های دسکتاپ به حساب می آید. به همین دلیل است که بهینه سازی تبلیغات دیجیتال، وب سایت ها، تصاویر و سایر مواد دیجیتال خود برای دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم است. اگر شرکت شما یک اپلیکیشن موبایل دارید که به کاربران اجازه می دهد با برند شما تعامل داشته باشند یا محصولات شما را بخرند، برنامه شما نیز زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرد.

کاربرانی که در دستگاه های تلفن همراه با کسب و کار شما تعامل دارند باید همان تجربه مثبتی را داشته باشند که کاربران دسکتاپ دارند. بنابراین باید از یک طراحی سازگار با موبایل یا ریسپانسیو استفاده کنید تا قابلیت استفاده ایده آل را در دستگاه های تلفن همراه داشته باشید. این همچنین شامل کوتاه کردن طول فرم‌های تولید سرنخ برای ارائه تجربه‌ای بدون دردسر برای آن دسته از کاربرانی است که می‌خواهند محتوای شما را در حال حرکت دانلود کنند. هنگام ساخت تصاویر رسانه های اجتماعی خود، همیشه باید کاربر موبایل را در نظر داشته باشید. تصاویر باید با ابعاد نمایشگرهای کوچکتر تطبیق داده شوند، در غیر این صورت ممکن است متن قطع شود.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید مواد بازاریابی دیجیتال خود را برای کاربران موبایل بهینه کنید. مهم نیست که استراتژی بازاریابی شما چیست، همیشه باید مراقب باشید که تجربه مشتری در دستگاه های تلفن همراه چگونه خواهد بود. اگر این را در نظر داشته باشید، می‌توانید تجربیات دیجیتالی ایجاد کنید که برای مخاطبان هدف شما مفید باشد. سپس به نتایج مورد نظر شما منجر می شود.

من آماده هستم تا دیجیتال مارکتینگ را امتحان کنم. حالا چی؟

اگر قبلاً به بازاریابی دیجیتال علاقه داشتید، به احتمال زیاد حداقل به بخشی از مخاطبان هدف خود به صورت آنلاین دسترسی خواهید داشت. با این حال، شناسایی مناطقی از استراتژی خود که می توانند اندکی بهبود یابند نیز برای شما آسان است.

در این پست به بررسی تفاوت دیجیتال مارکتینگ و و بازاریابی سنتی پرداخته شد. با توجه به مواردی که در بالا اراوه گردید می توان راحت تر نسبت به انتخاب بین دیجیتال مارکتینگ و سایر ابزار های بازاریابی آنلان اقدام کرد. در هر حال اگر سوالی دارید و یا تمایل دارید در این زمینه از مشاوره همکاران ما در نیوساد پارس استفاده کنید. با ما ارتباط برقرار نمایید.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2509