15 روش بازاریابی مدرن در سال 2022

روش های بازاریابی فعالیت هایی هستند که به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی خود کمک می کنند. این روشی است که شما استراتژی بازاریابی خود را برای موفقیت اجرا می کنید.

انتخاب این که چه نوع بازاریابی برای شما از سایر روش ها بهتر است به مواردی همچون اهداف بازاریابی، بودجه شما، مکان مخاطبان هدف و همچنین نوع مخاطبان شما بستگی دارد. آن چه درمقاله 15 روش بازاریابی بازاریابی مدرن خواهید خواند به شرح ذیل می باشد:

 1. تا حد امکان محتوای خود را به اشتراک بگذارید.
 2. از محتوای خود دوباره استفاده کنید.
 3. محتوای تولید شده خود را آپدیت کنید.
 4. محتوایی را منتشر کنید که برای Google Discover بهینه شده است.
 5. بهینه سازی برای قسمت ویژه گوگل (Featured snippet).
 6. لینک های داخلی خود را به طور مرتب به روز کنید تا رتبه بندی بهبود یابد.
 7. از روش واسطه برای انتقال ارزش لینک به “سمت پول” خود استفاده کنید.
 8. پیگیری و پاسخ به سوالات HARO.
 9. ایجاد اقتدار و پیوند از طریق News jacking.
 10. انتشارات مربوطه را برای پست مهمان انتخاب کنید.
 11. کمپین های قطره ای ایمیل ایجاد کنید.
 12. از کانال های بازاریابی ارزان و کم استفاده استفاده کنید.
 13. حمایت مالی انجام دهید.
 14. یک برنامه وابسته ایجاد کنید.
 15. از کدهای برند برای افزایش متمایز بودن خود استفاده کنید.

آیا به طور منظم در وبلاگ خود مقاله منتشر می کنید، آیا در یوتیوب ویدیو می سازید یا پادکست ضبط می کنید؟ ایجاد محتوای عالی یک چیز است و رساندن آن به مخاطب هدف چیز دیگری است.

این موضوع به بخش دوم بازاریابی و به عنوان بازاریابی محتوا شناخته می شود که حتی از تولید محتوا مهم تر و چالش برانگیز تر خواهد بود.

شما می توانید محتوای خود را به روش های مختلف تبلیغ کنید:

 • آن را در شبکه های اجتماعی قرار دهید و یا به اشتراک بگذارید.
 • آن را در انجمن های مربوط به موضوع محتوا ارسال کنید.
 • محتوای تولید شده را در خبرنامه های ایمیل قرار دهید و به اشتراک بگذارید.
 • آن را برای شخصیت های با نفوذ در حوزه صنعتی خود ارسال کنید.
 • تبلیغات را روی آن قرار دهید.

با این حال، همه محتوا به یک شکل ایجاد نمی شود.

اگر محتوای تولید شده کیفیت چندانی ندارد برای تبلیغ آن به اینفلوئسرها اقدام نکنید. این را برای پست هایی که به نظر آنها ارزشمند تر و جالب تر می شوند، ذخیره کنید.

این موضوع در رابطه با تبلیغات نیز مهم است. زیرا هیچ کس برای محتوایی که ارزش چندانی ندارد هزینه جهت تبلیغات نمی کند.

شما همچنین باید بر روی پلتفرم هایی تمرکز کنید که بیش ترین کارایی را برای شرکت شما دارند. برای برخی، این می تواند توییتر، لینکدین و انجمن های تخصصی باشد؛ برای برخی دیگر، اینستاگرام یا پینترست.

و بهترین بخش در مورد آن؟ می توانید محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا بارها و بارها آن را تبلیغ کنید که این امر به خودی خود یکی از مهم ترین روش های بازاریابی مدرن است.

مردم علاقه مند هستند تا از انواع محتوا استفاده نمایند. پس چرا پست های وبلاگ خود را به ویدیو تبدیل نمی کنید و بالعکس؟

به عنوان مثال در یکی از پروژه ها ما کلیپی ویدیویی به عنوان محتوا در یوتیوب بارگذاری کردیم که این پست بعد از مدتی حدود 2000 بازدید خورد. همچنین این ویدیو را به صورت مقاله متنی نیز در سایت قرار دادیم و در مدتی مشابه 1400 بازدید خورد. به این ترتیب مجموعا از یک محتوا در دو مدل متفاوت حدودا 3500 بازدید صورت گرفت.

همچنین دریافت دو موقعیت در گوگل به صورت سرچ ویدیو و سرچ متن باعث تقویت ارزش برند گردید.

اگر زمان، امکانات و سرمایه کافی برای تولید محتوای ویدیویی ندارید می توانید از روش هایی مثل تولید پادکست و یا پست تصویری در شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی مدرن استفاده نمایید.

اکثر مقالات شما برای همیشه به روز نمانند. برخی از آنها حتی ممکن است بعد از چند ماه از رده خارج شوند.

این یک مشکل است زیرا نزدیک بودن زمان بازبینی و یا انتشار محتوا خیلی اهمیت دارد.

به نتایج زیر نگاه کنید:

محتوای خود را بروز کنید
محتوای خود را بروز کنید در مقاله 16 روش بازاریابی

اکثر صفحات برتر در چند هفته اول سال 2021 به روز شدند.

با توجه به مورد فوق، اگر متوجه شدید که در برخی از مقالاتتان ترافیک ارگانیک رو به کاهش ایت، باید جهت بروز رسانی آن اقدا کرده تا بتوانید موقعیت خود را در SERP دوباره به دست آورید.

بازنشر اغلب منجر به افزایش ترافیک ارگانیک که یکی از ابزارهای بازاریابی مدرن است می شود، همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، با بازنشر محتوا دوباره توانستیم باعث افزایش ترافیک ارگانیک شویم:

تاثیر بازنشر محتوا بر افزایش ترافیک
تاثیر بازنشر محتوا بر افزایش ترافیک

Google Discover یک فید بدون جستجو نسبتاً جدید است که محتوا را بر اساس علایق شما ارائه می دهد :

تاثیر google-discover بر افزایش ترافیک
تاثیر google-discover بر افزایش ترافیک

بهینه سازی محتوا برای Google Discover در درجه اول مربوط به ارسال محتوا در موضوعاتی است که محبوب یا پرطرفدار هستند. اما چند کار دیگر نیز وجود دارد که می توان جهت استفاده در بازاریابی مدرن انجام دهید:

 • یک وب سایت مناسب برای موبایل داشته باشید
 • از تصاویر منحصر به فرد و با کیفیت بالا استفاده کنید
 • محتوای خود و متا تگ های خود را بهینه کنید.

حتی اگر بعید است که وب سایت یا محتوای شما از طریق Google Discover ترافیک زیادی دریافت کند، این نکات احتمالاً همچنان تأثیر مثبت بلندمدتی بر SEO شما خواهند داشت.

 

مورد پنجم از 15 روش بازاریابی مردن که در سال 2022 در رابطه با بهینه سازی برای قسمت ویژه گوگل (Featured snippet) خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید.

Featured snippet، اطلاعاتی هستند که معمولاً در بالای نتایج جستجوی Google ظاهر می‌شوند. گوگل با واکشی محتوای مرتبط با کلمه کلیدی جستجو شده، آن محتوا را در دسترس بازدید کننده قرار می دهد.قسمت ویژه گوگل

قسمت ویژه گوگل

نکته مهم در مورد آنها این است که این قسمت ها یک میانبر برای موقعیت برتر هستند. می‌توانید در یک روز برای یک کلمه کلیدی در جایگاه 7 قرار بگیرید و اگر Google تصمیم بگیرد که محتوای شما برای قسمت ویژه مناسب است، به رتبه 1 بروید.

بهینه سازی برای Featured snippet می تواند پیچیده باشد، اما به طور خلاصه، شما باید محتوای خود را با آنچه در حال حاضر در قطعه وجود دارد هماهنگ کنید.

به عنوان مثال، قطعه فعلی برای کلمه کلیدی “backlink” یک تعریف را نشان می دهد:

نمونه ای از Featured snippet
نمونه ای از Featured snippet در جستجو گوگل

این نشانه چیزی است که بیشتر جویندگان به دنبال آن هستند. ما می توانیم با ارائه تعریف بهتری از “backlink” در سایت خود شانس خود را برای پذیرش این قطعه افزایش دهیم.

 

پیوندهای داخلی پیوندهایی از یک صفحه به صفحه دیگر در همان دامنه هستند.

بهینه‌سازی لینک‌های داخلی احتمالاً یکی از فرصت‌های کم استفاده در بهینه‌سازی موتورهای جستجو جهت استفاده در بازاریابی مدرن است، زیرا قرار دادن پیوندهای داخلی مرتبط‌ تر در صفحات مهم اغلب به آنها کمک می‌کند رتبه بالاتری کسب کنند. به دو دلیل عمده:

 1. “اقتدار” سایت را افزایش می دهد. گوگل از چیزی به نام PageRank برای بهبود رتبه وب سایت ها استفاده می کند. اساساً “اقتدار” یک وب سایت را بر اساس بک لینک های داخلی و خارجی آن قضاوت می کند.
 2. ارتباط را افزایش می دهد. استفاده از لنگرهای پیوند داخلی مرتبط به گوگل کمک می کند تا بفهمد صفحه شما در مورد چیست و آن را بر اساس آن رتبه بندی کند.

بنابراین پیوند دادن صفحات مرتبط در وب سایت شما برای بازدید کنندگان و تلاش های سئوی شما بسیار مفید است.

پیوند مستقیم به مهمترین “صفحات پولی” شما ممکن است دشوار باشد. روش Middleman یک رویکرد عالی برای این مشکل و یکی از موثرترین تکنیک‌های لینک‌سازی در بازاریابی مدرن است.

ایده این است:

 1. طعمه پیوند مرتبط ایجاد کنید
 2. پیوندهای داخلی متنی را از این صفحه به صفحات پولی خود اضافه کنید

تکنیک middleman
تکنیک middleman در افزایش فروش سایت

نوع محتوایی که در اینجا بهترین عملکرد را دارد به جایگاه شما بستگی دارد. بنابراین پیوندهای موجود در مقالات که به صفحات دیگر اشاره می کنند، بخش قابل توجهی از رتبه صفحه را به خود اختصاص می دهند.

HARO  مخفف Help A Reporter Out است. این خوراکی از درخواست‌های روزنامه‌نگاران، وبلاگ‌نویسان و سایر نویسندگانی است که به اطلاعاتی در مورد مقاله‌هایی که روی آنها کار می‌کنند نیاز دارند.

شما می توانید آن منبع اطلاعات باشید. فقط برای فید ایمیل ثبت‌نام کنید، درخواست‌های دسته‌بندی خود را دنبال کنید و وقتی فرصت خوبی برای انجام این کار دیدید، در اسرع وقت با اطلاعات ارزشمند پاسخ دهید.

این یک تکنیک لینک سازی و روابط عمومی عالی برای بازاریابی مدرن است، به خصوص برای پروژه هایی که مراحل اولیه خود را طی می کنن. زیرا آنچه اهمیت دارد مراجع شما و ارزش اطلاعاتی است که ارائه می دهید، نه وب سایت واقعی یا محتوای آن.

در اینجا چند نکته بر اساس تجربه من با HARO وجود دارد:

 • نشریه را بررسی کنید  از کسانی که جدی نیستند یا خیلی به HARO وابسته هستند دوری کنید.
 • ضربه زننده باشید  فقط به سوالاتی پاسخ دهید که بتوانید اطلاعات بسیار خوبی در مورد آنها ارائه دهید.
 • در اسرع وقت پاسخ دهید.  افراد زیادی در جایگاهی مشابه شما قرار دارند.
 • لطفا کمک کنید.  در صورت نیاز اطلاعات بیشتر برای پاسخگویی به یک سوال، از تماس با همکاران خود دریغ نکنید.
 • حول موضوع بمانید.  از قالب درخواستی نویسنده منحرف نشوید.

 

News jacking یک تکنیک روابط عمومی واکنشی است که بر ارائه اطلاعات ارزشمند در مورد رویدادهای جاری به رسانه ها در سریع ترین زمان ممکن تکیه دارد.

برخلاف روش قبلی HARO، در اینجا لازم است که رویدادهای جاری در جهان را که مربوط به جایگاه شماست، مشاهده کنید و قبل از اینکه رسانه ها چیزی را منتشر کنند، مشارکت خود را به عنوان یک متخصص انجام دهید.

Guest-posting  (نوشتن پست مهمان) به ایجاد و انتشار محتوا در وب سایت دیگری گفته می شود.

سه هدف اصلی پست مهمان عبارتند از:

 • اعتبار ایجاد کنید
 • ترافیک ارجاع را افزایش دهید
 • رتبه برای کلمات کلیدی رقابتی

تا زمانی که در جایگاه خود اقتدار ایجاد نکرده باشید، رتبه بندی برخی از کلمات کلیدی دشوار خواهد بود. بنابراین در حالی که بر روی فرصت‌های ساده برای توسعه کلمات کلیدی در وب‌سایت خود تمرکز می‌کنید، می‌توانید محتوایی را با کلمات کلیدی رقابتی به وب‌سایت‌های بزرگ در جایگاه خود ارائه دهید.

البته این محتوا متعلق به شما نیست، اما دستیابی به هر سه هدف پست مهمان به طور همزمان ارزش تلاش را دارد، ای روش نیز یکی از نکات مورد توجه کسب و کار ها در بازاریابی مدرن می باشد.

این یک نکته عمومی در بازاریابی مدرن است که ساخت لیست های ایمیل مارکتینگ باید زودتر شروع شود. اما پس از آن چه؟ مطمئناً می توانید به طور مرتب ایمیل ارسال کنید، اما روشی که کمی مورد استفاده قرار نمی گیرد، استفاده از کمپین های قطره ای است.

کمپین‌های قطره‌ای مجموعه‌ای از ایمیل‌ها هستند که به‌طور خودکار در فواصل زمانی معین یا پس از انجام یک اقدام خاص توسط کاربر که شما در حال پیگیری آن هستید، راه‌اندازی می‌شوند.

این می تواند یک اقدام ساده مانند ثبت نام در یک خبرنامه باشد که بلافاصله پس از آن یک ایمیل با ارزش افزوده ارائه می شود و در آن لینک های مهم سایت شما قرار دارند.

بنابراین در مورد اهدافی که می خواهید با ایمیل های خود به آنها برسید فکر کنید و یک لینک در ادامه برای مشاهده صفحات ضروری و جلب خود قرار دهید. به عنوان مثال اگر کاربر در مدت زمان معینی سبد خرید خود را بررسی نکند، می توانید به سادگی با ارائه کوپن تخفیف برای اولین خرید اورا ترقیب به خرید از سایت خود نمایید.

همه می دانند که می توانید تبلیغات را در گوگل و فیس بوک اجرا کنند. این کانال ها کار می کنند، اما اگر مخاطبان هدف شما از پلتفرم های اشباع کمتری استفاده کنند، می توانید با پول کمتری مشتری جذب کنید.

اینها می توانند کانال های مکان خاص، موتورهای جستجوی جایگزین یا حتی پلتفرم های تبلیغاتی جهانی کمتر شناخته شده مانند Quora یا Brave Ads باشند.

اما اقدامات ارگانیک نیز می تواند به خوبی کار کند.

بخش بزرگی از بودجه بازاریابی ما صرف حمایت مالی از پادکست ها، رویدادها و خبرنامه ها می شود. به این ترتیب، ما بیشتر بودجه خود را صرف برندسازی می کنیم.

بله، برندسازی. برای این کار می توان اسپانسر شد، احتمالاً منجر به فروش مستقیم زیادی نخواهد شد. اما دستیابی به مخاطب هدف خود با یک پیام قانع کننده بارها و بارها می تواند در بازاریابی مدرن معجزه کند.

شما همچنین می توانید از رویکرد سنتی تر استفاده کنید. همه چیز به محصول، موقعیت و مخاطب هدف شما بستگی دارد. به این فکر کرده اید که برندهایی مانند snap لوگوی خود را روی بسیاری از پل های سواری قرار می دهند. یا اینکه چرا می توانید نشان های امگا را در کنار ساعت ها در رویدادهای ورزشی ببینید؟

یک برنامه وابسته به شما این امکان را می دهد که برای ارجاع مشتریان جدید به شما کمیسیون دریافت کند. این امر به مردم انگیزه می دهد تا محصولات شما را به دوستان، آشنایان و مخاطبان خود توصیه کنند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از هدف قرار دادن این روش در نظر بگیرید:

 • یک محصول عالی داشته باشید برخی از شرکای وابسته ممکن است چیزهایی را توصیه کنند که قانع نشده‌اند، اما در درازمدت می‌توانند نتیجه معکوس داشته باشند.
 • برنامه های وابسته رقیب خود را بررسی کنید. برخی ممکن است کاملاً تهاجمی باشند و ارزش تلاش برای رقابت با آنها را نداشته باشند.
 • حساب کن زیرا می خواهید تعادل مناسبی بین سودآوری خود و کمیسیون های مناسب پیدا کنید که به شرکای وابسته انگیزه می دهد تا محصولات شما را تبلیغ کنند.

کد برند چیزی است که شما به طور مداوم در ارتباطات خود از آن استفاده می کنید.

هر کسی یک لوگو و شاید برخی از سبک های بصری دارد. اما برای اکثر برندها همینطور است. این کافی نیست که در ذهن گروه هدف تنها با لوگو برجسته شوید.

تصمیم استراتژیک شما انتخاب 3-5 کد برند (دارایی های متمایز) است. سپس از این در ارتباطات خود به عنوان وسیله ای تاکتیکی برای اجرای استراتژی خود استفاده می کنید.

خلاقیت شما هیچ محدودیتی نمی شناسد. تنها نکته مهم این است که چیزی را انتخاب کنید که می خواهید برند شما با آن مرتبط باشد و به طور مداوم از آن استفاده کنید.

نمونه‌های دیگر کدهای برند شامل ایموجی‌ها، گیف‌ها، کلمات منحصربه‌فرد، شعارها یا حتی سبکی است که با آن تبلیغ می‌کنید.

نتیجه

روش های بازاریابی حول محور محصول شما (محصول)، قیمت شما (قیمت)، مکان شما (مکان) و تبلیغات شما (تبلیغات) می چرخد. اینها بخش هایی از آمیخته بازاریابی مدرن شناخته شده یا “4 Ps of Marketing” هستند.

همانطور که متوجه شده اید، اکثر روش های فوق بر روی زمینه تبلیغات تمرکز دارند. به این دلیل است که ایجاد محصولاتی که نیازهای مخاطبان هدف شما را برآورده می کند و بهینه سازی قیمت برای حداکثر سودآوری باید داده شود.

با این حال، همه “P ها” ضروری هستند، اما بازاریابان تمایل دارند بر تبلیغات تمرکز کنند و بقیه را نادیده بگیرند. شما نباید این کار را انجام دهید. تحقیقات بازار را انجام دهید، بر این اساس یک استراتژی بازاریابی مدرن درست ایجاد کنید و سپس بر روی هر چهار “P” خود تمرکز کنید.

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2403