15 ابزار بازاریابی اینستاگرام برای سال 2022

اگر می خواهید از استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود در سال 2022 بیشترین بهره را ببرید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله، برترین ابزار های بازاریابی اینستاگرام را برای تماشا در سال 2022 به اشتراک می گذاریم تا بتوانید فالوورهای بیشتری به دست آورید، تعامل را افزایش دهید و درآمد بیشتری از این پلتفرم کسب کنید.

15 ابزار بازاریابی اینستاگرام برای سال 2022 که باید تماشا کنید:

اگر از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می کنید یا به آن فکر می کنید، مهم است که از آخرین روندهای بازاریابی اینستاگرام مطلع باشید. اینستا بیش تر از 1 میلیارد کاربر فعال در ماه دارد. بیش از 500 میلیون کاربر هر روز پلت فرم را بررسی می کنند. علاوه بر این، 90 درصد از اینستاگرامرها یک تجارت را در این پلتفرم دنبال می کنند. با چنین پایگاه کاربری بزرگ، گم شدن در سر و صدای سایر کاربران بسیار آسان است. با تمرکز بر روندهای بازاریابی اینستاگرام که در اینجا گنجانده ایم، می توانید یک استراتژی بازاریابی موثر در اینستاگرام بسازید   و محتوای باکیفیتی ایجاد کنید که دنبال کنندگان شما را هیجان زده کند. بیایید نگاهی به 16 روند بازاریابی اینستاگرام بیندازیم که می توانید آنها را برای رسیدن به اهداف خود در سال 2022 وفق دهید

1. استیکرهای لینک اینستاگرام محبوبیت بیشتری خواهند داشت

یک سال پیش، ما پیش‌بینی کردیم که برندهای بیشتری از ویژگی swipe-up برای ایجاد پیوند در استوری اینستاگرام خود استفاده کنند، نه اینکه مجبور باشند به یک پیوند انفرادی در بیو تکیه کنند. با این حال، اینستاگرام ایده های دیگری در این مورد داشت. آن‌ها در آگوست سال گذشته، ویژگی Swipe-up را بازنشسته کردند، اگرچه قبل از معرفی یک روش جدید و هیجان‌انگیز برای برندها و تأثیرگذاران برای گنجاندن پیوندها در استوری‌هایشان نبود.

استیکرهای پیوند آخرین برچسب‌های تعاملی هستند که می‌توانید به استوری‌های خود اضافه کنید. مانند اکثر استیکرهای اینستاگرام، استیکرهای لینک ظاهری نسبتاً ثابت دارند – یک بلوک مستطیلی با یک URL در پس زمینه سفید. کاربران می توانند روی استیکر ضربه بزنند و اینستاگرام آنها را به صفحه وب انتخابی منتقل می کند.

بازاریابی اینستاگرام استیکر لینک در اینستا

اگرچه اینستاگرام در ابتدا دسترسی به استیکرهای لینک را به حساب‌هایی با بیش از 10000 فالوور محدود کرد (همان معیارهای ویژگی قدیمی Swipe Up)، اما آن را از اواخر اکتبر 2021 در دسترس همه قرار داد.

2. بازاریابان بیشتری از پیش نمایش کارت توییتر در اینستاگرام استفاده خواهند کرد

توییتر ممکن است آنقدر دسترسی و محبوبیتی که قبلا داشت را نداشته باشد. با این حال، هنوز هم یک پلت فرم مورد علاقه بازاریابان است. اینستاگرام اکنون (یک بار دیگر) تبلیغ پست های اینستاگرام شما در توییتر را با پیش نمایش پست آسان کرده است

اگر مدتی است که از اینستاگرام و توییتر همزمان استفاده کرده اید، ممکن است این یک مورد قدیمی به نظر برسد. استفاده از کارت‌های توییتر در اینستاگرام از روزهای اولیه آن در این برنامه وجود داشت، اما فیس‌بوک زمانی که اینستاگرام را در سال 2012 کنترل کرد، این قابلیت را حذف کرد.

3. استوری های اینستاگرام ممکن است زمان طولانی تری نمایش داده شوند

اینستاگرام در حال آزمایش استوری های 60 ثانیه ای است. قبلاً، آنها ویدیوهای طولانی‌تر در Stories را به قطعات 15 ثانیه‌ای تقسیم کردند. با این کار، اکنون می‌توانید موسیقی و افکت‌ها را به یک ویدیوی کامل اضافه کنید و دیگر خود را محدود به پوشاندن بخش‌های 15 ثانیه‌ای نکنید.

این به افرادی که داستان‌های شما را مشاهده می‌کنند فرصت می‌دهد تا با وقفه کمتری تماشا کنند. همچنین فرصت های جدیدی را برای شما فراهم می کند تا محتوایی ایجاد کنید که داستان شما را بازگو کند و علاقه مخاطبان هدف شما را برانگیزد.

4. برندها و سازندگان محتوا با استفاده از ویژگی‌ جدید محتوای برند ، در اینستاگرام بهتر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اینستاگرام ویژگی‌های محتوای مارک‌ دار مختلف را در سال ۲۰۲۱ آزمایش کرد. در نتیجه، آنها اکنون ابزارهای جدیدی دارند که به سازندگان و برندها کمک می‌کند تا از طریق مشارکت با برند، تجارت و موارد دیگر در پلتفرم ارتباط برقرار کرده و با آن همکاری کنند.

محتوا نویسان اکنون می‌توانند برند های شرکت‌کننده‌ ای را که علاقه‌مند به همکاری با آن‌ها هستند به فهرست برند های ترجیحی خود اضافه کنند، و در هنگام جستجوی برندها برای ایجادکنندگان، اولویت را به آنها بدهند.

بازاریابی اینستاگرام محتوای برند

اینستاگرام همچنین بخشی را در پیام‌های مستقیم برای «پیام‌های مشارکت» ایجاد کرده است که در آن برندها و سازندگان مشارکت‌های محتوای برند خود را پیدا کرده و مدیریت می‌کنند.

برندها می توانند از داده ها و فیلترهای منحصر به فرد برای کشف و انتخاب بهترین سازندگان برای کمپین های خود استفاده کنند. آنها می توانند فهرست های کوتاه را سازماندهی کنند تا به راحتی چندین کمپین را مدیریت کنند.

5. سازندگان استفاده خود از Affiliate و ویژگی‌های فروشگاه جدید اینستاگرام را افزایش خواهند داد.

اینستاگرام در سال 2021 راه‌های متعددی را برای ایجاد درآمد در این پلتفرم معرفی کرد. یکی از پیشرفت‌ها این بود که سازندگان منتخب می‌توانستند محصولات برندهایی را که با آن‌ها کار می‌کنند هشتگ گذاری کنند یا اگر خط تولید خود را دارند از فروشگاه‌ها استفاده کنند.

اینستاگرام اکنون در حال آزمایش یک ابزار وابسته بومی است که به سازندگان اجازه می‌دهد محصولات جدید موجود در فروشگاه را کشف کنند، آنها را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند و برای خریدهایی که انجام می‌دهند کمیسیون دریافت کنند. هنگامی که افراد با یک پست وابسته از یک سازنده مواجه می شوند که دارای یک محصول برچسب گذاری شده است، “واجد شرایط برای کمیسیون” را در بالای پست می بینند، که به وضوح نشان می دهد که خرید آنها به حمایت از آن سازنده کمک می کند. این روش جدیدی را برای مشارکت و پاداش دادن به سازندگانی که محصولات خود را به اشتراک می گذارند، ارائه می دهد.

سازندگانی که قبلاً خط تولید خود را داشتند، اکنون می‌توانند علاوه بر پروفایل تجاری ، فروشگاه خود را به پروفایل شخصی خود پیوند دهند و به آنها اجازه می‌دهد محصولات خود را مستقیماً به طرفداران نمایش داده و بفروشند. آن‌ها همچنین می‌توانند یک فروشگاه جدید راه‌  اندازی کنند و با راه‌ اندازی محصولات انحصاری از برنامه اینستاگرام، با پیوند دادن حساب خود با شرکای کالای منتخب، هیجان ایجاد کنند.

6. محتوا (هنوز) حاکم است

جای تعجب نیست که محتوا همچنان مهم ترین چیزی است که باید در برنامه ریزی استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود در نظر بگیرید. چندین ابزار بازاریابی محتوا وجود دارد که می‌تواند به شما در ایجاد محتوای شگفت‌انگیز اینستاگرام کمک کند، اما زیاد روی ارزش تولید تمرکز نکنید. در چند سال گذشته، ما شاهد روندی به سمت محتوای بدون فیلتر و «معتبر» از سوی  اینفلوئنسرها  و برندهای اینستاگرام بوده‌ایم و این روند ادامه خواهد داشت.

البته، این بدان معنا نیست که شما می توانید هر چیز قدیمی را ضبط و به اشتراک بگذارید.

در حالی که محتوا با سرعت زیادی در حال افزایش است، اما شما هنوز باید مطمئن شوید که محتوای شما چشم نواز است و داستانی را روایت می کند. کاربران اینستاگرام به طور فزاینده‌ای در تشخیص واقعی و معتبر بودن محتوایی که می‌ بینند بهتر شده‌اند، این موضوع تا حد زیادی به لطف اینفلوئنسرهایی که شکست‌های خود را نیز به اشتراک می‌گذارند، به جای اینکه تنها تصاویر از زیبایی ها و موفقیت های خود نشان دهند محقق شده است.  مثلا یک اینفلوئوسر تناسب اندام،می تواند تصاویر خود را با ژست و بدون ژست نشان دهد.

پیشنهاد مطالعه : هزینه تولید محتوا چقدر است؟

با توجه به این موضوع متوجه خواهید شد که پست ها برای بازدید کنندگان جذاب خواهد بود. این به برند شما اعتبار می بخشد. با این حال، ممکن است در نظر اول به نظر برسد این موضوع ناراحت کننده است و نباید اسرار پشت پرده را به بازدید کنندگان نمایش داد. اما در هر حال این باعث ارتباط بیش تر با مخاطب خواهد شد .

7. کمی بیش تر از استوری اینستاگرام

از زمان راه‌اندازی آن در آگوست ۲۰۱۶،  استوری‌های اینستاگرام بین اینفلوئنسرهای اینستاگرام  بسیار محبوب شده است. طبق گفته Meltwater، 86.6٪ از کاربران اینستاگرام استوری پست می کنند و تقریبا 80٪ از برندها می گویند که استوری اینستاگرام تأثیر زیادی بر محتوای تأثیرگذار در مورد برند آنها (Tribe Dynamics) داشته است. نه تنها این، بلکه نزدیک به 90 درصد اینفلوئنسرها محتوا را با استفاده از استوری منتشر می‌کنند و 63 درصد از آنها می‌گویند که در سال آینده «بسیار بیشتر» از استوری‌ها استفاده خواهند کرد. اینستاگرام با افتخار اعلام می کند که روزانه بیش از 500 میلیون حساب کاربری از استوری اینستاگرام استفاده می کنند.

داشتن یک استراتژی موثر برای استوری های اینستاگرام برای استفاده حداکثری از این ویژگی مهم است. توصیه می‌کنیم از قابلیت‌های موجود برای همه کاربران – نظرسنجی‌ها، اسلایدرهای ایموجی، برچسب‌ها و موارد دیگر- برای تشویق تعامل استفاده کنید.

8. استفاده از Reels افزایش خواهد یافت

حلقه های اینستاگرام یا Instagram Reels ، که به نوعی می توان گفت پاسخ اینستاگرام به TikTok است، به کاربران امکان می‌دهد محتوای ویدیویی کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای را ایجاد و ویرایش کنند. Reels در آگوست 2020 راه اندازی شد و در حال حاضر در بیش از 50 کشور در دسترس است.  به روز ماندن در مورد آنچه در این پلتفرم اتفاق می‌افتد، می‌تواند سود زیادی داشته باشد. سپس می توانید یکی از اولین سازندگانی باشید که این روندها را در Reels اینستاگرام راه اندازی می کند.

9. اینفلوئنسرهای مرتبط

با گرایش به محتوای معتبر و بدون فیلتر، برندها باید با تأثیرگذاران مرتبط همکاری کنند. یک کاربر عادی اینستاگرام به دنبال برقراری ارتباط با افراد واقعی است که زندگی آنها شبیه زندگی خودشان است نه افراد مشهور.زمانی که به دنبال یک اینفلوئنسر اینستاگرام برای این که به نمایندگی برندتان بپردازد، می بایست از انواع آن ها با تعداد مختلف دنبال کننده استفاده ببرید. تعداد بیشتری از اینفلوئنسرهای نانو و میکرو به دلیل ارتباط آنها با مخاطبانشان برای همکاری مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که ممکن است تنها چند هزار دنبال کننده داشته باشند، این تأثیرگذاران تمایل دارند تعامل بهتری داشته باشند، فقط به این دلیل که برقراری ارتباط با چند هزار نفر برای آنها آسان تر از صدها هزار نفر است.

10. بازاریابی علت

در جولای 2020، اینستاگرام ویژگی جمع آوری کمک های اجتماعی را راه اندازی کرد. کاربران می توانند برای اهداف شخصی، کسب و کار خود یا از طرف یک دوست یا هدفی که برای آنها مهم است، جمع آوری کمک مالی ایجاد کنند. اینستاگرام این ویژگی را در پاسخ به تأثیر کووید-19 بر اقتصاد منتشر کرد. در زمان انتشار این ویژگی، کاربران اینستاگرام و فیسبوک بیش از 100 میلیون دلار برای افرادی که تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته بودند، سرمایه گذاری کرده بودند. اینستاگرام گفته است که آنها همچنین “موج بزرگی از فعالیت های دیجیتال را در پاسخ به گفتگوهای جهانی پیرامون عدالت نژادی دیده اند.”

بازاریابی اینستاگرام حمایت های غیر انتفاعی

 

علاوه بر این که یک ویژگی نسبتاً جدید از اینستاگرام است، این روش بازاریابی یک راه عالی برای اطلاع دادن به دنبال کنندگان شما است .  روزهایی که سکوت در مورد مسائل اجتماعی یک روش تجاری صحیح بود، گذشته است. این روزها کاربران اینستاگرام به دنبال برندهایی هستند که در مورد همان دلایل و مسائلی که برایشان مهم است موضع گیری کنند. البته فکر نکنید که فقط می‌توانید یک جعبه سیاه را به عنوان تصویر نمایه اینستاگرام خود در حمایت از جنبش Black Lives Matter اضافه کنید و آن را یک روز بنامید—مصرف‌کنندگان با دیدن آن ممکن است تصور کنند که به تظاهر به طرفداری از آن می کنید.

حتی بهتر است، برای بازاریابی هدف خود، از اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام نیز استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید با چهار مخاطب بالقوه کار کنید:

  1. سازمان غیرانتفاعی که می‌خواهید از آن حمایت کنید و فالوورهای آن.
  2. مخاطبان خودتان.
  3. تأثیرگذاران مهم در جایگاه شما.
  4. مخاطب هدف شما، که می خواهید محصولات خود را به آن ها بفروشید(یا هدف دیگری).

11. لایو بیشتر

استفاده از لایو اینستاگرام در سال‌های 2020 و 2021 به شدت افزایش یافت. طبق گزارش Business Insider، استفاده از لایو اینستاگرام در یک ماه، آوریل 2020، 70 درصد افزایش یافته است. در این رابطه باور محققان بر این است که این افزایش به دلیل آن است که انسان ها تمایل دارند در لحظات اولیه به اتفاقات پی ببرند و نمی توانند مدت زیادی از سایرین جدا بمانند. مردم برای احساس ارتباط بیشتر به شبکه های اجتماعی روی آورده اند.

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که بیش از 1 میلیون نفر هر روز لایو اینستاگرام را تماشا می‌کنند .

 

12. روی ویدیوی اینستاگرام تمرکز کنید

همراه با افزایش محتوای لایو و Reels اینستاگرام، نگاه خود را به ویدیوی اینستاگرام تا سال 2022 نگاه دارید. ویدیوی اینستاگرام پلتفرم ویدیویی اینستاگرام است که ویدیوهای IGTV و فید را ترکیب می‌کند. برای مدتی، از سال 2018، IGTV فشار اینستاگرام برای ساخت ویدیوهای طولانی بود. با این حال، IGTV هرگز به عنوان یک قاتل یوتیوب مطرح نشد و در اواخر سال 2021 اینستاگرام IGTV را به «ویدیو اینستاگرام» تغییر نام داد و آن را با ویدیوهایی که مردم در فید معمولی اینستاگرام خود به اشتراک می گذارند ادغام کرد.

برای جذاب‌تر کردن IGTV برای سازندگان، اینستاگرام در اوایل سال 2021 تبلیغات را روی این پلتفرم آزمایش کرده بود. آنها بعداً این را برای پوشش دادن کشورهای بیشتری گسترش دادند و سپس ویدیوی جدید اینستاگرام را تحت پوشش قرار دادند. و از آنجایی که سازندگان محتوای ویدیویی اینستاگرام به اندازه سازندگان YouTube درآمد کسب می‌کنند ، اینستاگرام می‌تواند خود را در موقعیتی قرار دهد که با غول محتوای ویدیویی رقابت کند.

با Instagram Video، سازندگان این گزینه را دارند که از  ابزارهای نرم افزار ویرایش ویدیو  برای پخش محتوای ویدیوی خود استفاده کنند. اگرچه، همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره کردیم، کاربران به دنبال دید معتبرتری از اینفلوئنسرها و برندها هستند، بنابراین احتمالاً می‌خواهید ترکیبی از ویدیوهای «صادقانه» و ویدیوهایی را انتخاب کنید که ظاهر صیقلی‌تر و ویرایش شده‌ تری دارند.

 

13. برگه کاوش یا اکسپلور

همه  پلتفرم های رسانه های اجتماعی  یک هدف دارند: ” نگه داشتن کاربران در پلتفرم خود تا زمانی که ممکن است “. برای این منظور، اینستاگرام تب Explore را ایجاد کرده است. در اینجا، اینستاگرام محتوای جالب و شناخته شده را منتشر می کند. و کار می کند! بیش از 200 میلیون کاربر اینستاگرام هر روز به تب اکسپلور دسترسی دارند تا راه های جدیدی برای سرگرمی خود بیابند (اینستاگرام). از طریق بروزرسانی مداوم الگوریتم های آن تب و راجتی استفاده از آن. به احتمال زیاد تا سال 2022 کاربران زمان بیش تری روی آن سپری خواهند کرد.

برگه کاوش میانبرهایی را به کاربران ارائه می دهد تا به سرعت محتوای مورد علاقه خود را از ویدیوهای اینستاگرام، سفر، معماری، دکوراسیون، سبک، غذا و موارد دیگر پیدا کنند. این امر باعث می‌شود برندها و تأثیرگذاران بیش از هر زمان دیگری وارد برگه کاوش شوند تا بتوانند به کاربرانی  که به محتوای آنها علاقه دارند ولی حساب‌های آن برند را دنبال نمی‌کنند دسترسی داشته باشند. البته هیچ راه مشخصی برای نمایش در اکسپلور وجود ندارد. اما چند کار وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس خود انجام دهید:

  • از هشتگ های مناسب  اینستاگرام استفاده کنید
  • بهترین زمان برای پست گذاشتن  در اینستاگرام را پیدا کنید
  • مکان خود را اضافه کنید تا به دنبال کنندگان محلی دسترسی پیدا کنید
  • برای  جلب مشارکت بیشتر، یک  فراخوان ایجاد کنید
  • با کسانی که کامنت برایتان میگذارند بیش تر تعامل کنید.

انتظار داشته باشید که در طول سال 2022 شاهد رقابت بین برندها و اینفلوئنسرها باشید، زیرا آنها برای کسب جایگاهی مطلوب در تب اکسپلور اینستاگرام رقابت می کنند.

 

14. محتوای متقابل پلتفرم پرطرفدار

در حالی که  پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی  تمایل دارند محتوای بومی را توسعه دهند، یک پیمایش سریع در فیدها در هر پلتفرمی اکنون ترکیبی از محتوای بومی و چند پلتفرمی مانند  گیف ها ، چالش‌های TikTok ، جلوه‌های ویژه و موارد دیگر را نشان می‌دهد. از میان تمامی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، اینستاگرام در معرفی ویژگی‌های جدیدی که به کاربران خود اجازه می‌دهد همان نوع محتوایی را ایجاد کنند که به صورت متقاطع ارسال می‌کردند، مهارت خاصی دارد. اکنون که فیس‌بوک GIPHY را خریداری  کرده  و قصد دارد آن را در اینستاگرام ادغام کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که بازاریابی گیف بسیار بیشتری را نیز در این پلتفرم مشاهده کنید، علاوه بر محتوای سبک TikTok که اینستاگرام با Reels و محتوای ویدیویی طولانی ارائه می‌کند.

 

15. جلوه های AR 

در حالی که افکت های مارک دار در اوج محبوبیت اسنپ چت به طرز مضحکی محبوب بودند، فیس بوک این ایده را پذیرفته و آن را به یک پلتفرم کامل تبدیل کرده است. استودیوی Spark AR فیسبوک در اواسط سال ۲۰۱۹ عمومی شد و از آن زمان تاکنون، بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان از آن برای ایجاد فیلترهای افکت AR خود استفاده کرده‌اند. جلوه‌های AR توسط برندهای مختلف در صنایع استفاده شده است، از شرکت‌های لوازم آرایشی که به کاربران اجازه می‌دهند تا ببینند سایه‌های مختلف آرایش روی آن‌ها چگونه به نظر می‌رسند تا برندهای لباس و دکوراسیون خانه که به کاربران اجازه می‌دهند لباس‌ها را به‌طور مجازی امتحان کنند یا ببینند یک دکور خاص در فضای آن‌ها چگونه به نظر می‌رسد. این روشی عالی برای برندها جهت بازاریابی محصولات خود برای خریدارانی است که به طور فزاینده ای برای نیازهای خرید خود به اینترنت روی می آورند.

بازاریابی اینستاگرام جلوه های AR
بازاریابی اینستاگرام جلوه های AR

برند خود را در سال 2022 با این روندهای بازاریابی اینستاگرام رشد دهید

ایجاد یک برند قوی در اینستاگرام بخش بزرگی از هر استراتژی بازاریابی موفق رسانه های اجتماعی است. اینستاگرام ثابت می‌کند که بستر مهمی برای مخاطبان هر برند است. این پلتفرم ابزارها و حتی آموزش‌هایی را ارائه می‌کند که به برندها کمک می‌کند تا به دنبال‌کنندگان دسترسی پیدا کنند و با آنها تعامل داشته باشند. همانطور که اینستاگرام به پیشرفت خود ادامه می‌دهد، افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید باعث می‌شود کاربران در پلتفرم باقی بمانند و همچنین  اینفلوئنسرها و برندهایی که قبلاً روی این پلتفرم دنبال‌کننده جمع کرده‌اند، تمرکز و تلاش خود را بر روی این پلتفرم همه کاره معطوف می کنند.

در این پست 15 ابزار بازاریابی اینستاگرام را بررسی کردیم ، با در نظر گرفتن این نکات، شما ابزار کافی دارید که کمک کند یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام درخشان، جذاب و موثر ایجاد کنید و در هر مرحله از رقبای خود بهتر عمل کنید.

حتما مطالعه کنید :

تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp
خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://newsadpars.ir/?p=2549